4 Април, 2026

Асоциацията на прокурорите атакуват със становище обвиненията на министър Рашков

Асоциацията на прокурорите атакуват със становище обвиненията на министър Рашков

Те ще излязат със становище във връзка с обвинения на вътрешния министър Бойко Рашков

Представители на Асоциацията на прокурорите в България ще внесат във Висшия съдебен съвет становище в подкрепа на прокурорите от Софийска градска прокуратура във връзка с неправомерния натиск, оказван върху прокурори и следователи, който е в пълен разрез с принципите на разделение на властите и отговорността, както и с европейските ценности. Това се посочва в съобщение на асоциацията, цитирано от БНТ.

Преди дни възникна напрежение между прокуратурата и МВР заради разследването на изчезналите милиони за строежа на АМ "Хемус".

Прокуратурата обвини МВР в безпрецедентен натиск по разследването. Твърдят, че разследващите и адвокатът на единствения обвиняем са поискали той да остане под домашен арест, за да съдейства.

В отговор, от МВР и ГДБОП съобщиха, че два пъти прокурори осуетяват разпита на арестувания, който е готов да говори за схемата. Министърът на вътрешните работи Бойко Рашков обвини прокуратурата, че стопира разследването, изпълнявайки политическа поръчка.

Сподели:

Коментари (0)

КОНПИ е осъдена да плати 97 000 евро разноски, след като пак загуби делото срещу семейството на Христо Бисеров

КОНПИ е осъдена да плати 97 000 евро разноски, след като пак загуби делото срещу семейството на Христо Бисеров

Съдът отбелязва, че макар наказателните дела срещу Бисеров и Главинков да са приключили с оправдателна присъда и прекратяване, това не е пречка КОНПИ да предяви иск за конфискация

Опит за обир на банка в София! Служителка се нахвърли на обирджийка с пистолет

Опит за обир на банка в София! Служителка се нахвърли на обирджийка с пистолет

41-годишна жена е задържана след опит за обир на банка в София с фалшив пистолет. Разследването установява и предишен грабеж за 3100 евро и притежание на кокаин. Прокуратурата и поиска постоянен арест.

“Малки мишки” в МВР предавали следствени тайни на Ружа Игнатова и Пепи Еврото

“Малки мишки” в МВР предавали следствени тайни на Ружа Игнатова и Пепи Еврото

Със сигурност течът на документи и информация от МВР към Игнатова е продължавал с години и е компрометирал работата на европейските и американските служби