14 Юли, 2026

Астраханският газохимически завод в Русия спря работа заради атака с дронове

Снимката е илюстративна: Фейсбук

Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна потвърди, че заводът е бил обект на украинска атака - над него са се издигнали пламъци

Астраханският газопреработвателен завод спря работа след атака с дронове през тази нощ. 
Новината беше съобщена от губернатора на руската Астраханска област Игор Бабушкин, цитиран от Униан.

Генералният щаб на Въоръжените сили на Украйна потвърди, че заводът е бил обект на украинска атака. Над него са се издигнали пламъци. 

Газопреработвателният комплекс извършва доставки за руската окупаторска армия. 

Бабушкин твърди, че след получаване на сигнали за заплаха от дронове предприятието е спряло дейността си, „което е позволило да се предотврати замърсяване на въздуха и да се избегне увреждането на химически опасни съоръжения“.

Бабушкин твърди също, че публикациите в социалните мрежи за последствията от атаката и за екологична катастрофа „имат украинска следа“ и че целта е да се "всее паника сред жителите на региона".

"Няма надвишаване на нормите", казва Бабушкин.

Припомняме, Астраханският газопреработвателен завод е един от най-големите газохимически комплекси в света. Фирмата работи от 1985г. Числеността на персонала е 5600 души. Заводът произвежда бензини, дизелово гориво, техническа сяра и др.

Превод: Faktor.bg

Сподели:
Американското разузнаване: Арсеналът от свръхзвукови ракети на Китай и Русия ще нарасне значително към 2035 г.

Американското разузнаване: Арсеналът от свръхзвукови ракети на Китай и Русия ще нарасне значително към 2035 г.

Според анализа, в момента Китай притежава около 600 свръхзвукови ракети, а Русия между 200 и 300

Independent: Три признака, че Путин готви удар по Европа

Independent: Три признака, че Путин готви удар по Европа

Русия вече функционира като военна икономика, а Путин се е превърнал в неин военен лидер - мирът не влиза в неговите представи за собственото му политическо оцеляване

Всички балкански държави от НАТО участват в Коалицията на желаещите - с изключение на България

Всички балкански държави от НАТО участват в Коалицията на желаещите - с изключение на България

Правителството на Андрей Желязков в свое съобщение от 10 юли 2025 г. официално информира за среща на формата. България се включи в инициативата още при нейното създаване - сега Радев отказа участие

Коментари (0)