Търсим НЛО извън Слънчевата система
"Нямам информация какви са обектите, които летят над САЩ. Като учен мога да кажа, че всякакъв вид балони могат да бъдат издигнати на 30-40 км в атмосферата. В миналото може да са се използвали като шпионски средства, не мога да ви кажа точно, но в никакъв случай не са извънземни, защото на нашата планета няма и е смехотворно да се твърди. Имаме научни програми на НАСА и на Европейската космическа агенция, на частни компании, които нямат данни за извънземни в нашата Слънчева система. В момента дори НАСА планува да прати космически апарати до една от интересните луни на Юпитер, която дори е кръстена Европа. Там има подповъхностен океан. Имаме марсоходи и на Марс. Човечеството е изпращало апарати до всички планети от Слънчевата система. Имаме много да учим, но нямаме данни за извънземни там. Затова човечеството ги търси извън системата. Нека да успокоим хората и обществото, че нямаме инвазия на същества от други планети". Това заяви пред Нова нюз астрофизикът Тихомир Димитров за балоните, които летят над САЩ и за предположението, можело да са и НЛО.
Фактор
Още от Наука
INSAIT получи най-високото отличие на Европейския съвет за научни изследвания
За първи път българска научна институция е удостоена с такова отличие: "Постигнахме немислимото"
Световноизвестен учен започва работа у нас по европейска програма
Проф. Бернхард Хойплер ще се присъедини към Института за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии към Софийския университет "Св. Климент Охридски", където ще разработва математически и алгоритмични инструменти за интернет и други мрежи
Торс и великолепна мозайка откриха археолозите в Хераклея Синтика (видео)
Подробности за двете нови интересни находки ще бъдат обявени по-късно