Американският астронавт Скот Кели, който прекара почти година на Международната космическа станция в рамките на една мисия, даде съвети как хората да преживеят социалната изолация, която се налага на над един милиард души по света заради пандемията от коронавируса, съобщи "Дейли мейл".
Пенсионираният астронавт на НАСА споделя в статия за за в."Ню Йорк таймс", че според него най-доброто противодействие на изолацията е да "излезеш навън". Тъкмо това и гледката на природата са му липсвали най-много по време на космическата мисия.
Той съветва по време на принудителната изолация да се придържаме към график на дейностите, да си водим дневник, да гледаме телевизия и да спим много.
Не е нужно да тренирате по два часа и половина на ден, както се налага на астронавтите, но не е лошо да се раздвижвате поне веднъж на ден, препоръчва Кели.
Още от Свят
Шок във Варшава: Качински поиска да бъде спряна Украйна по пътя към ЕС
Конфликтът отразява колко много се е променила полската дискусия за Украйна, отбелязва Financial Times
„Ключът към ключалката“: Риженко предсказа какво ще се случи с Кинбърнската коса
Бившият капитан обяснява защо е толкова важно косата да бъде отново под украински контрол
ВСУ удари две ключови рафинерии в Русия, Зеленски разкрива подробности
По думите на украинският лидер дългосрочните санкции продължават и в Деня на Конституцията, с цел да отслабват Кремъл да продължава да води война