Има убити и ранени
Руските окупационни войски обстрелваха 12 области на Украйна през изминалото денонощие, съобщи Гордон с позоваване на Military Media Center към украинското Министерство на отбраната.
117 населени места са атакувани с различни видове оръжия – гранатомети, миномети, танкове, артилерия, ракетни системи за залпов огън, ударни дронове, ракети.
Обстрелвани са 119 обекта от инфраструктурата на Украйна.
„Има загинали и ранени цивилни", се казва в съобщението на украинското военно министерство.
Най-много са обстрелваните населени места в Херсонска област – 37. Поразени са обекти от критичната инфраструктура, както и склад за хуманитарна помощ.
Един човек е загинал, 7 са ранени.
В Донецка област окупаторите са атакували 27 населени места. Нанесени са поражения на училище, жилищни сгради и административни сгради, както и минна галерия.
Руснаците са изстреляли шест ракети срещу областта.
Убити са двама души, други двама са ранени.
В Запорожка област са атакувани 17 населенни места. Срещу 10 от тях окупаторите са пуснали 55 дрона.
В Кировградска област руските атаки са убили един човек и са ранили 8 души.
Масирани атаки е имало срещу Днипропетровска, Сумска, Харкивска област.
През нощта и рано тази сутрин окупаторите са атакували Украйна с 29 дрона-камикадзе Shahed-136/131 – насочени срещу Миколаивска, Херсонска, Днипропетровска, Черкаска, Кировоградска и Хмелницка област.
Украинската ПВО е свалила 12 от тях.
Превод Faktor.bg
Още от Свят
Тревога в Румъния: Дронове лятат опасно близко до украинската граница
Министерството на националната отбрана на Румъния са информирали съюзническите структури в реално време за ситуациите, породени от атаките и поддържа постоянен контакт с тях
Полицията в Париж настоя за отмяна на Прайд шествието заради жегите
Прайд шествието в Париж засега е насрочено да започне в събота, на 27 юни, следобед
"Guardian": Западът очаква нова руска провокация срещу източния фланг на НАТО
Експертът по Русия към британския аналитичен център „Чатъм хаус“ Киър Джайлс коментира, че Москва неизбежно ще търси начини да прекъсне настоящата тенденция в конфликта чрез разширяване на конфликта извън територията на Украйна или посредством предприемането на действия в други региони