18 Август, 2026

Атанас Атанасов: Ако се окаже, че Рашков е свързан с бившата ДС, ще гласуваме против евентуалната му кандидатура

Атанас Атанасов: Ако се окаже, че Рашков е свързан с бившата ДС, ще гласуваме против евентуалната му кандидатура
ген. Атанас Атанасов

"Демократична България" ще бъде гарант за това, че следващият шеф на КПКОПНИ няма да бъде свързан с бившата Държавна сигурност, защото сред излъчените кандидати, ако има свързан с ДС, ние няма да го подкрепим". Това заяви ген. Атанас Атанасов на брифинг в Народното събрание, предаде БНТ.

Той допълни, че ако се окаже, че Бойко Рашков е свързан с бившата ДС, от парламентарната група на ДБ ще гласуват против евентуалната му кандидатура. "Покрай цялата тази вакханалия днес не знам дали всички видяха какво се прие. В правилата има изрично записано изискване, че кандидатите ще бъдат проверени по съответния ред от Комисията по досиетата. Аз не знам дали Бойко Рашков ще е кандидат за шеф на КПКОНПИ. Да го внесат, да го проверят и ако Бойко Рашков е свързан с ДС, няма да е шеф на КПКОНПИ с нашите гласове.", каза ген. Атанасов.

На днешното си заседание депутатите одобриха правилата за избор на нов шеф на Комисията за противодействие на корупцията (КПКОНПИ).
Сподели:
Демерджиев:  Петрохан е пресечна точка на много интереси

Демерджиев: Петрохан е пресечна точка на много интереси

Той открои имена като Искра Фидосова, политически и институционални връзки и „огромни парични преводи“, които според него трябва да бъдат проверени

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи  съдебната битка за Панаира

Нов протест в Пловдив иска държавата да продължи съдебната битка за Панаира

Демонстрацията е факт въпреки съобщението от Министерството на финансите, че министър Гълъб Донев е внесъл заявление във Върховния касационен съд (ВКС), с което потвърждава държавния интерес по делото

Борисов:  Като разбраха, че  Димитър Николов  ще ги бие на президентските избори,  дадоха "Евровизия" на Бургас

Борисов: Като разбраха, че Димитър Николов ще ги бие на президентските избори, дадоха "Евровизия" на Бургас

"Лятната ни столица по наше време беше средище на срещи на най-високо ниво - от Ердоган, през Жан-Клод Юнкер, Дейвид Камерън, Орбан", заяви още той

Коментари (0)