17 Юли, 2026

Атанас Атанасов: Предложението на САЩ за Украйна е несправедливо

Атанас Атанасов, снимка: архив

"Разтревожена е стара Европа и има защо. Основният съюзник, в най-големите съюзи на Европа, НАТО и ЕС, се конфронтира с Европа"

Това, което САЩ предлагат, изобщо не е справедливо, тъй като се предлага заграбените части от Русия в Украйна да си останат тяхна територия и да не се допусне страната в НАТО, което е недопустимо и нежелано за стара Европа. Това каза в ефира на Българска национална телевизия ген. Атанас Атанасов - зам.-председател на Народното събрание и председател на ДСБ.

"Разтревожена е стара Европа и има защо. Основният съюзник, в най-големите съюзи на Европа, НАТО и ЕС, се конфронтира с Европа. Поведението на представителите на САЩ и на вицепрезидента, тази реч, провокира тази тревога"

, отбеляза той.

По думите му, Европа трябва да се стресне и да се стегне за още предизвикателства. "Предстоят сериозни предизвикателства пред ЕС и НАТО", подчерта Атанасов.

"Тук един много важен въпрос е - какво прави президентът на Мюнхенската конференция. Съгласно конституцията на Република България Министерският съвет осигурява националната сигурност и обществения ред. Това е работа на правителството, не знам как са се споразумели той да ни представя",

коментира Атанасов и добави, че на конференцията е присъствал и външният министър.

Сподели:
В САЩ въвеждат ежегодни тестове за тестостерон на военнослужещите над 30 години

В САЩ въвеждат ежегодни тестове за тестостерон на военнослужещите над 30 години

При установен дефицит те ще могат да получат лечение за повишаване на нивата на хормона като част от програма, която според Пентагона цели да направи американските войски „по-силни, по-издръжливи и по-боеспособни“.

Белият дом:  Иран иска сделка! Тръмп ще се обърне към нацията с реч  за защитата на честността на нашите избори

Белият дом: Иран иска сделка! Тръмп ще се обърне към нацията с реч за защитата на честността на нашите избори

Президентът на САЩ ще присъства в неделя на финала на Световното първенство по футбол между Испания и Аржентина, потвърди говорителката на Белия дом

Италианската полиция  тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“

Италианската полиция тараши офиси на „Булгари“ и „Шанел“

Сред останалите проверени компании са „Брунело Кучинели“, „Етро“, „Гояр Италия“, „Джейкъб Коен Къмпани“, „Монклер“ и „Стефано Ричи“

Коментари (0)