3 Август, 2026

Атанас Атанасов: Председателят на НС не може да възобнови заседанието

Атанас Атанасов, снимка: БГНЕС

Заради липсата на кворум в пленарната зала беше дадена 10-минутна почивка, която обаче продължава вече повече от час. 

"Виждате пред каква безпрецедентна ситуация сме изправени, правилата трябва да се спазват в крайна сметка." 

Това заяви пред журналисти в парламента съпредседателят на коалицията „Продължаваме промяната – Демократична България“ и депутат от ПГ на ПП-ДБ Атанас Атанасов. 

Заради липсата на кворум в пленарна зала беше дадена 10-минутна почивка, която обаче продължава вече повече от час. 

Като се позова на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание, Атанасов отбеляза, че когато в пленарна зала няма необходимия кворум, в случаите на прекъсване председателят на Народното събрание може да възобнови заседанието, но не по-късно от един час в рамките на работното време.

„Час и половина мина откакто е прекъснато заседанието и при това положение председателят повече не може да го възобнови“, каза той и добави, че стоят вътре в залата и чакат управляващите нещо да направят. 

Сподели:
8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода

8 дни всички абонати на ТЕЦ „София“ няма да имат топла вода

От там добавят, че дейностите са част от програмата за профилактика на основните съоръжения и са насочени към поддържане и повишаване на сигурността и ефективността на топлоснабдяването.

БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“

БНБ пуска сребърна монета „Преображенски манастир“

Цената на монетата при пускане в обращение е 132 евро (258.17 лева). Тиражът ѝ е 5 хиляди броя и ще може да бъде закупена от 3 август, понеделник.

Кой да обясни на другаря Зарков, че в България фашизмът идва след 9-ти септември 1944, няма и капитализъм, а олигархизъм 

Кой да обясни на другаря Зарков, че в България фашизмът идва след 9-ти септември 1944, няма и капитализъм, а олигархизъм 

Лидерът на БСП подскачаше на Бузлуджа в подкрепа на Илияна Йотова, но нейния патрон Радев закопа столетницата под бариера

Коментари (0)