27 Юли, 2026

Атанас Атанасов: ВСС е нелегитимен, да не говорим за главния прокурор Сарафов

Атанас Атанасов, снимка: архив

"Алармирам демократичната общност да се мобилизираме, за да можем на следващите президентски избори да издигнем и да изберем човек, който категорично гледа на запад."

"Към сегашния момент Висшият съдебен съвет е нелегитимен, да не говорим за главния прокурор", заяви пред БНТ лидерът на ДСБ и заместник-председател на Народното събрание от ПП-ДБ Атанас Атанасов.

Той подчерта, че от коалицията няма да подкрепят кандидатурата на Деньо Денев.

"Този човек не е безпристрастен политически. ДАНС в момента е почивна станция, трябва да противодейства на рисковете за националната сигурност", допълни Атанас Атанасов.

Според него президентът Румен Радев защитава руските интереси.

"Затова алармирам демократичната общност да се мобилизираме, за да можем на следващите президентски избори да издигнем и да изберем човек, който категорично гледа на запад. Имената едно по едно ще дойдат. Ние сме в етап на изработване на споразумение за общо явяване на президентските избори между коалицията "Продължаваме Промяната"-"Демократична България" и форум на много активни хора за демократично действие. ГЕРБ е статуквото. Те са коалиция с БСП, как ще се разберат за президентските избори..." - каза още Атанас Атанасов.

Сподели:
Иран: Отговорните за разполагането на американски самолети в България трябва да понесат последствията

Иран: Отговорните за разполагането на американски самолети в България трябва да понесат последствията

"Ние сме наясно, че България и преди е разрешавала използването на летище София за разполагане и използване на американски самолети с цел подпомагане на военните действия на Съединените щати срещу Иран"

Варна чества 148 години от Освобождението на града

Варна чества 148 години от Освобождението на града

Сред официалните гости бяха областният управител Марио Смърков, заместник-командирът на Военноморските сили флотилен адмирал Ваньо Мусински, народни представители, заместник-кметове, районни кметове, представители на различни институции, както и граждани

Двама българи се удавиха в морето в Гърция

Двама българи се удавиха в морето в Гърция

Разследването и на двата случая се води от Централното пристанищно управление на Александруполис. Разпоредено е извършване на съдебномедицински експертизи.

Коментари (0)