3 Февруари, 2026

Зафиров: Да изчистим изборното законодателство, да върнем справедливостта в разпределението на властите

Зафиров: Да изчистим изборното законодателство, да върнем справедливостта в разпределението на властите

Атанас Зафиров

3 ключови теми – корупция, съдебна система, конституционност

Уважаеми колеги,…всички звучите като прави, но вашата правота произтича от страха да не изгубите електората си, заяви от името на БСП – Обединена левица Атанас Зафиров в изказване от парламентарната трибуна в рамките на първото заседание на новото НС:

"Всички твърдите, че трябва да сложим край на партийния егоизъм. За нас този край ще е, когато всеки може да даде, да рискува малко от своето, за да се постигне общото. А общото е обединение или съединение." - каза Зафиров, цитиран от БНР.

"Темата за корупцията е абсолютната граница. Точката, която не може да бъде преминавана или премълчавана. Но на нас като общество ни се предлагат непрекъснато сюжети, които обвиняват и ГЕРБ, и ПП-ДБ, ДПС в корупция. Никой не е пощаден. Къде е истината? Доказана ли е тази корупция? Това е една безумна спирала, в която ще се окаже, че твърденията не са оставили никого неомърсен." - посочи той.

Временният лидер на БСП изтъкна три ключови теми – корупция, съдебна система, конституционна рамка на властта: "Ако сега оставим трите в нестабилно, висящо положение и отидем на нови избори какво точно ще постигнем?"

"Има още една граница, която не може да бъде преминавана – принадлежността на България към ЕС. И тя няма да бъде премината…Нека да има следващи избори, но не сега. Нека да ги направим, поне когато изчистим изборното законодателство и върнем справедливостта в разпределението на властите…да не бъдем повече свидетели на манипулациите от последните избори, на срамната търговия с гласове."- призова Зафиров.

Сподели:

Коментари (0)

Датчаните масово отписват САЩ като съюзник след заплахите за Гренландия

Датчаните масово отписват САЩ като съюзник след заплахите за Гренландия

Безпрецедентен срив в доверието - едва 17% от датчаните все още виждат в САЩ партньор, докато напрежението около арктическата територия и НАТО изправят трансатлантическия съюз пред криза

Шок и паника в Гренландия: Хората купуват оръжие, генератори и оборудване за оцеляване на острова

Шок и паника в Гренландия: Хората купуват оръжие, генератори и оборудване за оцеляване на острова

Инуитите не искаме да бъдем американци, казва една от най-разпознаваемите фигури в политическия живот на „Зелената земя“

Стотици хиляди украинци останаха без топлина при -25 при руски удари по ТЕЦ-ове и сгради

Стотици хиляди украинци останаха без топлина при -25 при руски удари по ТЕЦ-ове и сгради

„Това е поредното руско престъпление срещу човечеството, опит за зимен геноцид от руските не хора. Удари бяха извършени с няколко вида балистични ракети, крилати ракети и дронове", заяви първия вицепремиер и министър на енергетиката Денис Шмигал