27 Април, 2026

Атанас Зафиров: Следващият председател ще има пълната легитимност да представлява БСП 

Атанас Зафиров: Следващият председател ще има пълната легитимност да представлява БСП 

Снимка: БГНЕС

Това заяви той преди началото на 51-я конгрес на партията


Следващият председател ще има пълната легитимност да представлява Българската социалистическа партия (БСП). 

Това заяви преди началото на 51-я конгрес на БСП временният председател на партията Атанас Зафиров по повод процедурата за избор на следващия лидер на столетницата, предаде репортер на БГНЕС. 

„Нека да не предопределяме. Аз съм гласувал вече в Национален съвет предложението на Работната комисия, която предложи да отпадне прекият вот и решението да се взима от делегатите на конгреса“, каза Зафиров.

Временният председател на партията подчерта, че делегатите на конгреса имат пълната легитимност да изразяват волята на цялата партия, тъй като са избрани демократично. „И двата метода имат своите предимства и възможности за изкривяване. Въпросът е да не се допускат изкривявания“, добави той. 

Зафиров увери, че каквато и да бъде процедурата, тя ще бъде достатъчно демократична и „следващият председател ще има пълната легитимност да представлява Българската социалистическа партия“. 

Попитан съгласувано ли е с представителите на БСП в управлението извънредното заседание на Министерския съвет (МС), Зафиров каза: „Искате ли да си говорим по въпросите за МС след днешния форум, тъй като форумът днес е съвсем различен“. І БГНЕС

 София | България
   

Сподели:

Коментари (0)

Цветан Цветанов: Овладяването на държавата започна с Орешарски

Цветан Цветанов: Овладяването на държавата започна с Орешарски

"Ваня Стефанова е основното звено по обявяване на фалита на КТБ. Оттам тръгна овладяването на държавата", казва той

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Преди да предаде властта служебният кабинет призовава да се обединят усилията за обявяването на лагера „Белене“ за групова недвижима културна ценност

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

"Онзи ден алгоритъмът на Фейсбук ми предлага да последвам някаква жена, която е написала, че дала на група индийски астролози да правят ведически хороскоп на Румен Радев преди изборите без да знаят, че това е той. И те й казали, че бил голям политик, Цезар на цезарите и Сократ на идващото политическо време и пр.", пише тя