18 Март, 2026

Атанасова: БСП не искат мажоритарни избори, защото се страхуват от българските избиратели

Атанасова: БСП не искат мажоритарни избори, защото се страхуват от българските избиратели

Десислава Атанасова

Ние сме последователни – ГЕРБ настоява за дебат по мажоритарния вот. Този законопроект беше бламиран в предишния парламент. Ние предлагаме 240 мандатни райони, в които всяка партия и коалиция издига кандидати, като от гражданите се избира един – най-добрият и авторитетен кандидат. Това обяви в ефира на Нова ТВ депутатът от ГЕРБ Десислава Атанасова.

Тя уточни, че районирането трябва да бъде направено от президента, защото той е равно отдалечен от всички партии.

Това ще провокира политическите субекти – партии и коалиции, да издигнат най-добрите кандидати на изборите. Не смятам, че има договорки. Няма нищо страшно от мажоритарния вот – от два тура, с абсолютно мнозинство. Този модел е проверен на няколко места в местните избори. Най-важното е, че хората са се произнесли на този референдум за промяна на избирателната система, аргументира позицията на ГЕРБ Атанасова и добави, че БСП се страхува от волята на българските граждани и затова не желае въвеждането на мажоритарна избирателна система. 

Утре ще се гледа в пленарна зала промяната на Изборния кодекс, след като вчера мина в парламента, посочи на финала Десислава Атанасова.

Сподели:

Коментари (0)

В Несебър откриха античен позлатен венец в двора на убилище

В Несебър откриха античен позлатен венец в двора на убилище

Разкопките са проведени от екипа на музей „Старинен Несебър“ във връзка с изграждането на новия учебен корпус на училището.

Йотова оцени първите стъпки на кабинета в посока честен вот като окуражаващи

Йотова оцени първите стъпки на кабинета в посока честен вот като окуражаващи

Президентът смята, че освен помощта от 20 евро за горива, трябва да има цял пакет мерки, свързан с покачващите се цени и борбата със спекулата

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Семейството на убития Алекс под Околчица: Няма следи от сексуално посегателство

Това става ясно от писмо на близките на 15-годиното момче, с което те искат да сложи край на „безпрецедентната вълна от спекулации, неверни твърдения и откровени клевети, които петнят паметта на едно невинно дете"