20 Юни, 2026

Атентат в Кабул взе 24 жертви (обновена)

Талибаните поеха отговорността за кървавата баня в афганистанската столица

Десетки загинали при самоубийствен атентат в афганистанската столица Кабул, съобщават световни агенции. 

По предварителна информация 24 души са загинали, а 42-ма са ранени. 

Афганистанските власти съобщиха, че нападението е извършено в западната част на града, близо до къщата на Мохамад Мохакик, заместника на афганистанския премиер Абдула Абдула. 

По данни на министерството на вътрешните работи на Афганистан колата бомба е била насочена от атентатор камикадзе към автобус, превозващ служители на министерството на минното дело, предаде Франс прес.

В резултат на мощната експлозия са унищожени три превозни средства и 15 магазина, допълва ДПА.

По-късно талибаните поеха отговорност за бомбения атентат, извършен в Кабул, в който загинаха 24 души, а 42 души бяха ранени, предадоха световните агенции.

Говорител на талибаните Забиула Муджахид написа в мобилното приложение Телеграма, че нападението е било извършено срещу два автобуса на афганистанската Национална дирекция по сигурността и че са били убити 37 души.


Сподели:
 Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон

Марко Рубио: Следващият кръг от ливанско-израелските преговори ще се проведе на 23-25 юни във Вашингтон

Той също така е „повторил многократно необходимостта от разоръжаване“ на „Хизбула“ и е потвърдил „подкрепата“ на САЩ „за усилията на правителството на Ливан да създаде напълно суверенна ливанска държава

Украински дронове нанесоха критични щети на единственото газохранилище в окупирания Крим

Украински дронове нанесоха критични щети на единственото газохранилище в окупирания Крим

Пожарът в газохранилището „Глебовское“ се вижда от спътници. По информация на украинските военни обектът е бил поразен от дронове от клас middle strike, произведени от компанията Fire Point

Зеленски: Тръмп обеща да се върне към санкциите срещу Русия и да засили помощта за Украйна

Зеленски: Тръмп обеща да се върне към санкциите срещу Русия и да засили помощта за Украйна

По думите му е получен и положителен сигнал както от страните от Г-7, така и от Тръмп по въпроса за укрепването на украинската противовъздушна отбрана

Коментари (0)