Държавата ще гласува "против" увеличението на цената на водата
Има сериозна криза с водоподаването в Перник. Това призна в студиото на Нова ТВ министърът на регионалното развитие Петя Аврамова.
По думите й водата, която е постъпвала през тази година в язовир „Студена“, е била недостатъчна през последната година, за да задоволява нуждите на жителите на града. Проблем в тази посока е създавал и сменения вчера кран от "Софийска вода", който подава питейна вода на завод „Стомана“-Перник и два квартала в града. Ремонтиран е и савак, от който също е имало изпускане на вода, посочи министърът.
Петя Аврамова бе категорична, че държавата ще гласува „против” увеличението на цената на водата”. По думите й КЕВР има законово право да предлага и приема решения за промени в цените, но такива не са задължителни.
Министър Аврамова коментира и заключението на прокурор Красимира Минчева, според което тя и министърът на околната среда и водите трябва да поемат отговорността за водната криза в Перник.
"Прокуратурата ще получи пълна подкрепа по разследването си. От МРРБ и ВиК ще дадем пълна информация. Ако бъде установена вина, аз мога да нося отговорност. Ако Борисов поиска моята оставка, аз мога да я подам", коментира тя.
Още от България
Бойко Рашков: Прокуратурата участва в омертата за „Баба Алино“, може да поискаме оставката на този и.ф. шеф на ДАНС
„Ако Невзоров участва в процеса срещу Коцев със запазена в тайна самоличност, това е хипотеза, която законът изрично посочва при какви условия тази мярка се взема. Не е ясно каква е тази опасност“, заяви той.
Форум за демократично действие: България да подкрепи санкциите срещу руския патриарх - той е един от вдъхновителите на агресията срещу Украйна
Вярно ли е, че решението да се поиска изваждането на Кирил-Гундяев от санкционния списък е взето не след консултации със специалните служби, а след допитване до българския патриарх Даниил , питат участниците във форума
Омбудсманът Делчева: Постоянно съм кандидат за служебен премиер, сега искат да бутна и главния прокурор
„Това е поредният списък, в който политиците се опитват да вкарат институцията на омбудсмана, което за мен означава, че това е поредният опит тя „да се изцапа.“