6 Юни, 2026

Министър Аврамова: Има достатъчно основания за спирането на “Златен век”

Министър Аврамова: Има достатъчно основания за спирането на “Златен век”
Петя Аврамова

Констатирани са нарушения в долните етажи - дейности, залегнали в проекта, но не са изпълнени, посочи тя

"Всички констатации, направени от Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК), дават достатъчно основание да бъде спрян строежът на небостъргача „Златен век”, заяви министърът на регионалното развитие и благоустройството Петя Аврамова.

„Констатираните нарушения касаят подземните етажи – дейности, които са залегнали в проекта, но не са изпълнени“, припомни регионалният министър. Тя подчерта, че отделно от това има констатиран и един съседен терен, в който се работи, без да има съответните строителни книжа.

Законът предвижда седемдневен срок, в който възложителят „Артекс Златен век“ може да отправи възражение, след това строежът ще бъде спрян.

Министър Аврамова уточни, че всички проверки, които са извършвани на сградата до този момент, са правени от регионалния отдел за строителен контрол, а това е първата, извършена централната дирекция. „Не мога да коментирам дали някой си е затворил очите“, посочи тя, цитирана от БГНЕС.

Издаденото предписание е за спиране на строежа и за отстраняване на всички допуснати отклонения по време на строителството.
Сподели:
Пеканов увери, че ЕК ни пуска задържаните 380 млн. евро по ПВУ

Пеканов увери, че ЕК ни пуска задържаните 380 млн. евро по ПВУ

Той подчерта, че остава ангажимента с изпълнението на оставащите реформи в предвидените срокове

Тайната на заплатите пада, но бизнесът поставя условие: Ясни правила за различното заплащане

Тайната на заплатите пада, но бизнесът поставя условие: Ясни правила за различното заплащане

Асоциацията на индустриалния капитал в България изпрати писмо до финансовия министър Гълъб Донев по повод Законопроекта за защита на дискриминацията

ЕК с препоръка към България за промяна на данъчната система

ЕК с препоръка към България за промяна на данъчната система

Според европейски експерти плоския данък без необлагаем минимум е недостатъчно справедлива система на облагане, което води до това, че лица с големи доходи поемат по-ниска данъчна тежест спрямо лица с ниски доходи

Коментари (0)