6 Август, 2026

Аврамова: Оставката ми не е проблем, мога да нося отговорност

Аврамова: Оставката ми не е проблем, мога да нося отговорност
Петя Аврамова

Пресъхнали водоеми остави 117 000 души в по-малки населени места на воден режим

Няма източване на язовир „Студена” с цел на ремонтни дейности, в това е категорична Петя Аврамова, която по БНТ опроверга направените изявления на вицепремиера Красимир Каракачанов и на лидера на БСП Корнелия Нинова.

"Бих изчакала прокуратурата в максимално бързи срокове да направят пълна проверка на фактите за язовир „Студена” през тази година и тогава ще коментирам. Оставката за мен не е проблем и мога да нося отговорност”, каза още Аврамова по повод отправените и от превозвачите искания заради тол системата.

"Отстъпката, която направихме от първоначално представените обхват и тарифи, е доста сериозна. Направили сме отстъпка и в обхвата от първоначалните 10 800 км - вече са 6050, магистрали и първи и втори клас частично", коментира още Аврамова. 

Според нея язовирът е качествено направен и надежден, съгласно всички документи.

Регионалният министър заяви още, че МРРБ не събира данни за нивата в язовирите, това е работа на Басейнова дирекция за 52 язовира. Когато в министерството е постъпил сигнал за проблема в Перник, Аврамова веднага е изпратила на проверка 3 дирекции.

Според нея проблемът с водната криза отваря по-голяма тема как да управляваме водния сектор. Тя тепърва ще се обсъжда, категорична е Аврамова.

Към момента 117 000 души в по-малки населени места имат воден режим заради пресъхване на водоеми.
Сподели:
Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Галъп: 52% не са съгласни с външната политика на Радев

Няма съществена динамика в доверието към основните политически сили през първите 100 дни от съставянето на правителството на Румен Радев.

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

Иво Сиромахов: Комунизмът уби красиви умове като Яна Язова, Георги Заркин, Райко Алексиев...

"Уби ги в буквалния смисъл на думата – удуши ги, разстреля ги, обеси ги", пише той

ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби  Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов

ПП: Гълъб Донев да не допусне държавата за загуби Пловдивския панаир и да го "подари" на Георги Гергов

Повод за това настояване е последното определение на Върховния касационен съд, според което активната легитимация да представлява държавата по делото принадлежи на министъра на финансите, а не на министъра на икономика

Коментари (0)