2 Април, 2026

Австралия дарява 49 танка Abrams на Украйна

Австралия дарява 49 танка Abrams на Украйна

Снимка: wikimedia.org

От австралийското правителството декларират, че тези танкове ще допринесат за борбата на Украйна срещу руската инвазия. Министърът на отбраната Ричард Марлес потвърди, че Украйна е получила по-голямата част от 49-те танка от държавата, а останалите ще бъдат доставени през следващите месеци.

Австралийското правителство обяви доставката на танкове M1A1 Abrams на Украйна като част от пакет от помощи на стойност 245 милиона австралийски долара (160 милиона щатски долара), който ще помогне на страната да се защити от руската агресия, съобщи Ройтерс.

„Австралия, един от най-големите доставчици на помощ за Украйна извън НАТО, като предоставя помощ, боеприпаси и отбранително оборудване, откакто Москва нахлу в съседната ѝ държава през февруари 2022 г.“, припомнят от изданието, цитирано от Униан.

Министърът на отбраната Ричард Марлес потвърди, че Украйна е получила по-голямата част от 49-те танка от държавата, а останалите ще бъдат доставени през следващите месеци.

Превод: Faktor.bg

Сподели:

Коментари (0)

Русия атакува Харкив с реактивни дронове, има ранени - нападенията продължават

Русия атакува Харкив с реактивни дронове, има ранени - нападенията продължават

„Във въздушното пространство над Харкив все още има вражески дронове“, предупреди Олег Синегубов

Туск: Сговорът между Тръмп и Орбан може да разруши НАТО

Туск: Сговорът между Тръмп и Орбан може да разруши НАТО

Той посочи пет едновременни риска, работещи в интерес на Русия - "мечтата на Путин"

 В Крим е унищожен руски самолет Ан-72П и база за дронове

В Крим е унищожен руски самолет Ан-72П и база за дронове

Силите за безпилотни системи на ВСУ и ГУР на Министерството на отбраната на Украйна направиха „визита на учтивост" на руските обекти – база и пункт за предполетна подготовка на най-новите и скъпи ударно-разузнавателни БПЛА „Орион".