18 Юли, 2026

Австралия също е готова да изпрати мироопазващи сили в Украйна

Снимка: архив

Според медиите в страната, това е "пълен обрат"

Наред с Великобритания и Франция, Австралия също изрази готовност да изпрати мироопазващи сили в Украйна, ако бъде сключено примирие, предаде БНР.

"Правителството на Австралия е готово да подкрепи Украйна, като изпрати свои военни в рамките на международни сили за гарантиране на евентуално примирие.", съобщи премиерът Антъни Албанезе пред журналисти.

Австралия не е член на НАТО, но е един от ключовите съюзници в тихоокеанския регион.

Вчера, преди Доналд Тръмп да спре военната помощ за Украйна, Канбера даваше сигнали, че не планира изпращането на свои военни.

Днешното изказване на австралийския премиер се определя от медиите в страната като "пълен обрат".

 

Сподели:
Украинска атака над руски логистичен център: 7 са убити, съобщават в Русия

Украинска атака над руски логистичен център: 7 са убити, съобщават в Русия

370 дрона са били изстреляни в посока Московска област през нощта, съобщи кметът на Москва Сергей Собянин в събота

Над 100 къщи изгоряха в покрайнините на норвежкия град Драмен

Над 100 къщи изгоряха в покрайнините на норвежкия град Драмен

Работата на пожарникарите е затруднена от силните ветрове, разгарящи огньовете. Полицията евакуира стотици хора, а пламъците продължават да се разпространяват към околните гори.

Зеленски назначи Александър Поклад за временно изпълняващ длъжността председател на СБУ

Зеленски назначи Александър Поклад за временно изпълняващ длъжността председател на СБУ

Преди това той заемаше поста първи заместник-председател на СБУ

Коментари (0)