Баща и син са обвинени, че са имали за прицел празненството за Ханука край морето, при което бяха убити 15 души, включително деца и оцелели от Холокоста
Австралийците запазиха мълчание на фона на трептящата светлина на свещи, за да почетат жертвите на стрелбата на плажа Бонди. Така те отбелязаха една седмица от деня, в който въоръжени нападатели откриха огън по тълпи от хора по време на еврейския празник.
Баща и син са обвинени, че са имали за прицел празненството за Ханука край морето, при което бяха убити 15 души, включително деца и оцелели от Холокоста, в един от най-мрачните дни в историята на страната, предаде Франс прес.
От шумните градски пъбове до тихите селски градчета Австралия запази минута мълчание в 18:47 ч. местно време (09:47 ч. българско време) - точно една седмица след първите сигнали за стрелба.
В израз на жест към починалите и на „светлина срещу тъмнината“ безброй домове подредиха свещи по первазите на прозорците си.
„Тук сме заедно“, каза Розлин Фишол от еврейската общност в Сидни.
„Обърнете се към непознатите и ги прегърнете. Нека заедно създадем мир“, заяви тя от импровизирания мемориал на плажа Бонди.
Летни ветрове развяваха знамената, спуснати наполовина, из цялата страна, включително над прочутия мост на пристанището в Сидни. Хидроплан прелетя над плажа Бонди, оставяйки след себе си послание на обич към еврейската общност.
Още от Улицата
Шишков: Преписките за „Хемус“ и "Тракия" са били забравени три години
Той посочи, че през 2021 г. е било установено, че за автомагистрала „Хемус“ са изплатени над 1 млрд. лева авансово, без да има проектна документация
Пациент номер № 2026 в Спасителния център за диви животни за 2026 г. е орел от световния Червен списък
Пострадалият край Девня морски орел е от Червения списък на световнозастрашените видове. В Западна Европа видът е практически изчезнал, а в България е крайно рядък.
Водните атракции с нови правила: Водачи на джетове - с книжки, строг контрол за парасейлинга
Всички индивидуални спасителни средства за парасейлинг и „водна шейна“ ще трябва да бъдат оборудвани със свирка за подаване на сигнал при авария