26 Юни, 2026

Австралия обяви бедствено положение в щата Виктория, въвеждат полицейски час

Австралия обяви бедствено положение в щата Виктория, въвеждат полицейски час

Бедствено положение бе обявено днес в австралийския щат Виктория, където местните власти въведоха полицейски час като част от най-строгите си ограничения за движение до момента с цел овладяване на коронавируса, предадоха световните агенции, цитирани от БТА.

Регионалният премиер Даниъл Андрюс заяви, че новите рестрикции, които ще бъдат в сила шест седмици до средата на септември, ще позволяват само на един човек от домакинство да пазарува веднъж дневно.

Жителите на Мелбърн няма да могат да се отдалечават на повече от 5 км от домовете си, посочва Ройтерс.

Вечерният час ще действа от 20 ч. до 5 ч. сутринта. Премиерът уточни, че обявяването на бедствено положение дава по-големи правомощия на полицията, допълва Асошиейтед прес.

Седем души са починали от коронавируса през изминалото денонощие, с което общият им брой във Виктория става 123, а в национален мащаб - 208. Регистрирани са 671 нови случая, информира Андрюс, цитиран от ДПА.
Сподели:
Тръмп заплаши европейски държави със 100% мита заради данъка върху цифровите услуги

Тръмп заплаши европейски държави със 100% мита заради данъка върху цифровите услуги

По думите му, действащите търговски споразумения ще бъдат обезсилени.

Над 50 000 души са в неизвестност след бедстието във Венецуела

Над 50 000 души са в неизвестност след бедстието във Венецуела

Ръководителят на хуманитарните операции на ООН Том Флетчър. предупреди, че броят на жертвите вероятно ще „нарасне значително“

Тръмп: Иран наруши примирието, атакува кораб в Ормузкия проток

Тръмп: Иран наруши примирието, атакува кораб в Ормузкия проток

„Очевидно това е глупаво нарушение на нашето споразумение за примирие“

Коментари (0)