17 Юни, 2026

Австрия ще съди "Еърбъс" за измама с изтребители

Австрия ще съди "Еърбъс" за измама с изтребители

Министерството на отбраната на Австрия е готово да заведе дело срещу френския авиопроизводител „Еърбъс“, съобщава агенция Reuters.

Властите във Виена обвиняват консорциума в преднамерена заблуда и измама във връзка с поръчка на стойност два милиарда евро на изтребители „Еврофайтър“ през 2003 г.

Наскоро приключило разследване на австрийското министерство на отбраната, чиито резултати ще бъдат представени в четвъртък, е установило, че „Еърбъс“ и консорциумът „Еврофайтър“ са подвели Австрия с цел измама относно продажната цена. Представители на „Еърбъс“ засега не са намерени за коментар по темата.

Сподели:
Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета  "Пейтриът“

Руското посолство в София повтаря лъжите на МО, че Киево-Печорската лавра е поразена с ракета "Пейтриът“

"Руската страна стриктно спазва задълженията си по Хагската конвенция от 1954 г. за защита на културните ценности в случай на въоръжен конфликт", пише в циничната декларация

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Китай отхвърли обвиненията на ЕС, че обучава руски военни за войната

Лин Цзян не отговори на въпроса дали Китай оказва някаква подкрепа на Русия във войната срещу Украйна.

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Московската петролна рафинерия преустанови работа след удар на ВСУ

Кметът на Москва Сергей Собянин фактически потвърди поражението по рафинерията, като заяви, че на мястото работят аварийни служби.

Коментари (0)