15 Януари, 2026

Полицейско рали: Преследваха автомобил с пиян шофьор в продължение на 100 км

Полицейско рали: Преследваха автомобил с пиян шофьор в продължение на 100 км

Снимка: БГНЕС

В полицията получават сигнал от Дългопол, че млад мъж се е качил да шофира след употреба на алкохол. С мощната си кола той се отправил към Провадия.

Среднощна полицейска гонка във Варненско е на път да влезе в рекордите на Гинес, след като органите на реда гониха в продължение на 100 километра пиян шофьор.

Случката е от снощи, когато в полицията получават сигнал от Дългопол, че млад мъж се е качил да шофира след употреба на алкохол. С мощната си кола той се отправил към Провадия, съобщава Българската национална телевизия. Именно там полицаите го чакали, за да го спрат, но той решил да не спира.

Така започнала среднощната гонка в продължение на 100 километра, в която са участвали полицаи от Дългопол, Провадия, Нови пазар, Шумен и Девня.

Всички те били насочвани от оперативна дежурна част във Варна.

От полицията казаха, че заради високата скорост и опасността за живота на водача, не са използвани принудителни помощни средства за спиране като шипове.

Преследването все пак е приключило в района на варненското село Ягнилово, където автомобилът самокатастрофирал и спрял.

Полицаите тествали 33-годишния водач за алкохол и установили, че той шофира с 2.29 промила алкохол.

Спътникът на пияния шофьор също бил в нетрезво състояние.

Шофьорът е жител на шуменско село, криминално проявен, с общо 21 фиша за нарушение на Закона за движение по пътищата.

Сподели:

Коментари (0)

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

Радев поиска машинно гласуване с електронно отчитане на резултатите и ръчно броене на разписките

"В обществото ни има антимафиотски консенсус и първата крачка за неговото материализиране това са честните избори."

Протестът: Мафията не обича машините

Протестът: Мафията не обича машините

Движението в района на Ларгото и булевардите „Цар Освободител“ и „Княз Александър Дондуков“ е ограничено

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

СОС ще изслуша в четвъртък Васил Терзиев за боклука

До 15 януари се очаква и техниката, която беше закупена по извозване и сметосъбиране да пристигне.