26 Декември, 2025

Аятолах призова иранската армия: Време е да "стреснем" врага

Аятолах призова иранската армия: Време е да "стреснем" врага

Али Хаменей

Техеран е изправен пред засилено напрежение със САЩ

Иранският лидер аятолах Али Хаменей е призовал иранската армия да увеличи силата си, за да "стресне" врага, предаде Ройтерс. Изявлението е било направено малко преди елитният Корпус на гвардейците на Ислямската революция да потвърди, че в събота е изстрелял няколко ракети по главната квартира на бунтовническо движение на иранските кюрди в Ирак, при което са загинали най-малко 11 души.

"Увеличете силата си възможно най-много, защото силата ви ще стресне врага и ще го принуди да отстъпи" е заявил Хаменей на церемония по дипломирането на кадети от редовната иранска армия, съобщава сайтът му.

Техеран е изправен пред засилено напрежение със САЩ, които се оттеглиха от споразумението за иранската ядрена програма от 2015 година и планират да възобновят санкциите си, пише БТА.

"Иран и иранският народ устояха на Америка и доказаха, че ако една страна не се страхува от заплахите на хулигани и разчита на собствените си способности, тя може да принуди суперсилите да отстъпят и да ги победи", е заявил Хаменей.

Иранската държавна телевизия показа и как Хаменей приветства иранските военноморски сили в Аденския залив край бреговете на Йемен, докато разговаря с командирите им чрез видео връзка.


Сподели:

Коментари (0)

Путин бълнува за съвместно управление със САЩ на Запорожката АЕЦ без участието на Украйна

Путин бълнува за съвместно управление със САЩ на Запорожката АЕЦ без участието на Украйна

САЩ уж са изразили заинтересованост към оцентралата като обект за добив на криптовалута

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Спецчастите 'Алфа' поразиха стратегически обекти на 1500 км от границата, като спряха преработката на милиарди кубични метри газ и прекъснаха енергийната връзка с Казахстан

Зеленски: Чух се с Уиткоф и Къшнър, има добри идеи, които да допринесат за мира...

Зеленски: Чух се с Уиткоф и Къшнър, има добри идеи, които да допринесат за мира...

На връх Коледа украинският президент изрази известен оптимизъм, изтъквайки, че обсъдените детайли с американските преговарящи могат да бъдат полезни