18 Март, 2026

БАБХ откри високо съдържание на немлечна мазнина в сирене

БАБХ откри високо съдържание на немлечна мазнина в сирене

Продуктът е обявен като краве сирене и е произведен от български бизнес оператор

Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) констатира високо съдържание на немлечна мазнина в проба от сирене, взета при проверка миналата седмица. Пробата е от продукт, обявен като краве сирене, и е произведен от български бизнес оператор, съобщиха от Агенцията.

Инспектори на агенцията по храните проверяват предприятието производител. Извършва се пълно проследяване на произведените и разпространените в търговската мрежа количества, които незабавно ще бъдат изтеглени.

За констатираното нарушение на производителя ще бъде наложена глоба. Законът за храните предвижда имуществена санкция в размер от 2000 до 4000 лв. за първо нарушение, а при повторно - до 6000 лева.

По време на проверката в София са били взети общо осем проби от млечни продукти, които са изследвани за наличие на немлечни мазнини. Вземането на проби е било извършено в присъствието на представители на Комисията за защита на потребителите, двете асоциации на млекопреработвателите в България и асоциацията "Активни потребители".
Сподели:

Коментари (0)

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Скандал в хижа "Камен дел" - хижар плаши да се самоубие, отказва да се предаде

Напрежението в хижата ескалира, завършва със заплахи, изстрели и арест

 Себахтин Исмаил призова членове и симпатизанти да гласуват за “Да, България”

Себахтин Исмаил призова членове и симпатизанти да гласуват за “Да, България”

“Единни заедно можем” и "Да, България” сключиха споразумение за взаимна подкрепа и съвместна работа, което предвижда задълбочаване на диалога на местно, регионално и национално ниво

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

20 доброволци с алпийска техника спасиха бедстващи овце в 300-метрова пропаст

Собственикът потърсил помощ на 112 и на място на два пъти бил изпращан спасителен екип на пожарната. Със задачата се справили доброволци от Спасителния център за диви животни към „Зелени Балкани".