13 Януари, 2026

БАБХ затвори нелегална фабрика за колбаси в Пловдивско

БАБХ затвори нелегална фабрика за колбаси в Пловдивско

Храните са без етикети, без идентификационна маркировка и без документи за произход

Областната дирекция по безопасност на храните (ОДБХ)-Пловдив спря дейността на незаконни производствен обект за колбаси и магазин в град Раковски при съвместна акция с полицията и НАП. 
При внезапна проверка е установено, че в частен имот са обособени помещения с хладилни камери за производство на месни продукти от червени меса. 

В хладилните камери и пред тях са намерени замразено телешко месо, замразена сланина, охладени кебапчета, охладено мляно месо, охладени кюфтета, наденица в обвивка, колбас в обвивка, буркани с варено свинско месо, в общо количество 648 кг и подправки в общо количество 26,5 кг. 

Храните са без етикети, без идентификационна маркировка и без документи за произход. 

Обектът не е регистриран, съгласно Закона за храните.

За установените нарушения на собственика са връчени разпореждане за спиране на цялата дейност, разпореждане за забрана, разпореждане за насочване за унищожаване на храните, налични в обекта, както и покана за съставяне на акт за установяване на административно нарушение.
Сподели:

Коментари (0)

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

Полицията залови участник в телефонна измама с 23 000 евро

В хода на разследването служителите на реда установили жертвата – 79-годишна столичанка, която първоначално не пожелала да съдейства. Тя била измамена по класическата схема.

Бивш депутат на СДС осъди прокуратурата и Съда в Пловдив за 280 000 лева

Бивш депутат на СДС осъди прокуратурата и Съда в Пловдив за 280 000 лева

Иван Димов беше задържан в началото на февруари 2023 г. на път за Сливен в района на Раковски, тъй като в Австрия срещу него е започнало разследване за пране на 170 000 евро

Великобритания разследва Х за сексуализирани изображения на деца, създадени с ИИ

Великобритания разследва Х за сексуализирани изображения на деца, създадени с ИИ

Х трябва да предприеме мерки за контрол над „Grok“, заяви Стармър. На въпрос от днес дали платформата може да бъде забранена, британският министър на търговията Питър Кайл отговори „разбира се“, като посочи, че правомощията за това са в ръцете на „Офком“