4 Февруари, 2026

Станислав Балабанов: Искането на оставка на министъра на културата е пълен абсурд

Станислав Балабанов: Искането на оставка на министъра на културата е пълен абсурд

Станислав Балабанов, снимка: БГНЕС

"Ако Мариан стоеше в ролята на един бивш министър на културата, който пожелаваше щастливи уикенди в състояние, което и до днес аз за себе си не мога да определя, тогава наистина щеше да има проблем."

От "Има такъв народ" защитиха министъра на културата Мариан Бачев и определиха искането на оставката му като "пълен абсурд", предаде БНР.

"Пълен абсурд е искането на оставка на министъра на културата, защото министърът на културата като министър и това, което прави Мариан, той го и обясни и ние това, което знаем и сме сигурни, няма нищо общо със спекулациите по тема нечий личен живот, някъде другаде." - заяви заместник-председателят на парламентарната група на ИТН Станислав Балабанов.

"Ако Мариан стоеше в ролята на един бивш министър на културата, който пожелаваше щастливи уикенди в състояние, което и до днес аз за себе си не мога да определя, тогава наистина щеше да има проблем и да разсъждаваме в различни хипотези. Не търсете никаква вина в момента в Мариан Бачев, той си върши прекрасно работата." - добави Балабанов.

Името на министър Бачев беше замесено в скандала с арестувания актьор от театър "София" Росен Белов – един от четиримата, обвинени, че са принуждавали и дрогирали 20-годишен младеж.

Белов е бил преподавател в детската театрална работилница на Бачев. Сред арестуваните по случая е и бившият председател на Националната пациентска организация д-р Станимир Хасърджиев.

Сподели:

Коментари (1)

  • 19:47, 29 Октомври, 2025

    Какво да каже друго тоя Мунчо. Нали са мирисали заедно маргаритките в учиндол

    Отговор
Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Кристин Лагард приветства Димитър Радев за 1-то му участие в заседание на ЕЦБ

Президентът на Европейската централна банка поздрави управителя на Българската народна банка на първото му заседание по паричната политика, след като България се присъедини към еврозоната преди малко повече от месец

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент