5 Декември, 2025

Българин грабна "Оскар" за ефекти

Българин грабна "Оскар" за ефекти

Българинът Владимир Койлазов беше награден с технологичен „Оскар“. Наградата се връзва за разработването на технологията „v-ray”, която се използва за 3-D визуализации.

Технологичните награди на Академията се връчат две седмици преди официалната церемония. Койлазов получи наградата заедно със своя съдружник Петър Митев.

Технологията на Койлазов е използвана във филми като „Капитан Америка“, „Доктор Стрейнд“ и „Дедпул“ и вече широко се прилага от най-големите холивудски студия.

Официалната церемония по връчването на наградите „Оскар“ ще се състои на 26-ти февруари. Там шансове за награда „Оскар“ има и друг българин. Това е аниматорът Теодор Ушев. Той е номиниран за наградата за най-добър късометражен анимационен филм. Лентата на Ушев успя да измести за номинацията филм на „Disney”.

Той вече присъства на традиционния обяд на номинираните. Филмът е създаде в Канада

Сподели:

Коментари (0)

Коледна магия в София: Къщичката на сп. „Вишнева“ грейна в украси и светлини

Коледна магия в София: Къщичката на сп. „Вишнева“ грейна в украси и светлини

„Вишнева“ винаги е била обгърната в легенди. Една от тях е, че е построрена като ловна хижа за цар Борис III и подарена от съпругата му, казват че е използвана за тайни срещи

Три страни бойкотират Евровизия след допускането на Израел

Три страни бойкотират Евровизия след допускането на Израел

Широкото недоволство от войната в Газа доведе до нарастващи призиви Израел да бъде изключен от ежегодния конкурс, който се предава на живо

Сензация: Археолози откриха автентичния гроб на прототипа на Дядо Коледа

Сензация: Археолози откриха автентичния гроб на прототипа на Дядо Коледа

Предполага се, че Крис Крингъл е бил реален човек, живял през IV век (известен още като св. Николай), а мощите му днес се намират в Бари, след дързък грабеж през 11 в. от Турция