4 Февруари, 2026

Българин под домашен арест в Гърция: Прокурорът беше много агресивен, хвана договора и го хвърли

Българин под домашен арест в Гърция: Прокурорът беше много агресивен, хвана договора и го хвърли

Кръсто Калев

Поредна жертва на схемите на каналджиите

Българин, чието ремарке след продажба е попаднало в ръцете на каналджии, е задържан днес в Гърция след разпит в съда. Обвинението към него е за трафик на мигранти. За проблема ви разказахме в поредица репортажи.

Кръсто Калев в момента е под домашен арест – в хотелска стая в Александруполис.

“Прокурорът – прие ни, но беше много агресивен към нас. Моята адвокатка направи всичко възможно да я накара да погледне документите, но останах с впечатление, че ни ги разгледа. Хвана договора, хвърли го, вика: “Всички ни представяте договори.” Тя й показа, че имам документи от КАТ, че съм отчислил ремаркето. Не, и това не я вълнува”, разказа той пред bTV.

По думите му даже следователят е поискал освобождаването му, но прокурорката е настояла за задържане. Така се стигнало до варианта заедно с жена си и децата си да си наемат стая в хотел и той да си даде личната карта на полицаите.

„Вече съм отчаян (…) Всички сме заложници!”, коментира мъжът абсурдната ситуация.

От Министерството на външните работи съобщиха, че консулството ни в Солун е информирано за случая.
Сподели:

Коментари (0)

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Нова книга хвърля светлина върху тайните на нискобюджетните пътувания

Освен пътеписни разкази, читателите могат да открият конкретни насоки за намиране на евтини самолетни билети, планиране на маршрути и ориентиране

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Митева: Много исках Борисов да си е извлякъл поука от онези инфарктни заседания по Изборния кодекс

Бившият председател на парламента припомни, че при тогавашния избор са били въведени ограничения за 35 секции в държави извън ЕС, девет дни преди изборите за президент

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

Проверка откри камера в гинекологичен кабинет в София

От Министерството на здравеопазването призоваха при съмнение за нерегламентирано поставени камери в кабинети за прегледи, пациентите да сигнализират