26 Август, 2026

България е в снежен капан, 515 снегорина работят на терен в страната

снимка: БГНЕС

През проходите "Пампорово", "Рожен" и "Превала" превозните средства трябва да се движат задължително с вериги

България е в капана на зимата. Усложнена остава пътната обстановка в страна заради снеговалежите. Над 515 снегорина обработват настилките по пътищата в страната. Трасетата се почистват и са проходими при зимни условия, посочи АПИ.

В Смолянска област задължително всички автомобили трябва да са с вериги през проходите "Пампорово" и "Превала". Забранено е движението на тежкотоварни автомобили с ремаркета и полуремаркета през проходите "Превала", "Рожен" и "Печинско" и по пътищата Девин - Михалково и Батак - Доспат.

Над 1000 машини са разчиствали цяла нощ републиканските пътища. Те са проходими при зимни условия. Няма сигнали за откъснати населени места и бедстващи хора.

Областните пътни управления следят обстановката и предприемат необходимите мерки за максимално бързо осигуряване проходимостта на пътищата. С приоритет се рабори по магистралите, най-натоварените направления по първокласната и второкласната пътна мрежа и проходите, осигуряващи връзките между Северна и Южна България. 

Около полунощ тир се завъртя и се удари в мантинелата на околовръстното шосе на София в "Люлин", съобщи БНТ. При инцидента няма пострадали, но движението от АМ "Струма" в посока "АМ Европа" е блокирано.

Услжонена е пътната обстановка в и Северозападна България. Движението по път Е-79 между Видин и Монтана е блокирано на няколко места поради възникнали ПТП-та и самокатастрофирали тирове. В капана за зимата попадна и пътнически автобус с 10 пътници, който е пътувал от Монтана към Белоградчик.

Той е останал блокиран през цялата нощ. По информация на един от пътниците около 4.00 ч. тази сутрин шофьорът на автобуса все пак е успял да премине през алтернативен маршрут и да излезе от пътната блокада в района.

Сподели:
КРС: Радиочестотните смущения са все по-сериозно предизвикателство

КРС: Радиочестотните смущения са все по-сериозно предизвикателство

Според председателя на Комисията за регулиране на съобщенията Иван Димитров, тенденцията е към използване на все по-съвременни и широкоспектърни технически решения. Затова и институциите трябва постоянно да развиват възможностите си за откриване и локализиране на смущения.

Вторите ни осем изтребителя F-16 се забавят до 2030 г. - правителството иска неустойка

Вторите ни осем изтребителя F-16 се забавят до 2030 г. - правителството иска неустойка

От компанията производител обаче са уверили българската страна, че ще бъдат положени усилия за ускоряване на производството и самолетите може да пристигнат по-рано от новия прогнозен срок

Мирчев: В българската енергетика има кадри, които никога не си тръгват

Мирчев: В българската енергетика има кадри, които никога не си тръгват

"Моделът не се разгражда, като преместиш хората му от един кабинет в друг"

Коментари (0)