28 Юли, 2026

 „България Еър“ стартира директни полети между Варна и Париж за летния сезон

снимка: БГНЕС

Новата въздушна връзка между морската столица на България и френската столица бе открита тържествено с традиционен воден салют на Летище Варна при пристигането на първия полет от Париж

От 17 април 2025 г. националният авиопревозвач „България Еър“ стартира нова директна сезонна линия между Варна и Париж. Полетите ще се изпълняват два пъти седмично – всеки понеделник и четвъртък – и ще продължат до края на октомври.

Новата въздушна връзка между морската столица на България и френската столица бе открита тържествено с традиционен воден салют на Летище Варна при пристигането на първия полет от Париж. Пътниците бяха посрещнати с внимание и специално отношение от страна на летищните служители.

За първи път директни полети от Варна ще кацат на летище „Шарл дьо Гол“ – основен европейски хъб, осигуряващ връзки към стотици международни дестинации. Така пътниците от Варна и Североизточна България получават още по-удобна възможност за пътуване до Западна Европа и отвъд.

Билетите по маршрута Варна – Париж се предлагат на цени от 169 евро в едната посока. В икономична класа са включени 10 кг ръчен багаж, малка лична чанта, безплатна онлайн регистрация и кетъринг на борда – топъл сандвич, напитки и десерт.

Полетите се изпълняват с новите самолети Airbus A220, част от обновената флотилия на „България Еър“. Те предлагат повече пространство, модерни удобства, включително USB зареждане, широки седалки и по-големи багажни отделения, гарантирайки комфортно пътуване.

Освен линията до Париж, през юни се очаква стартирането и на сезонни директни полети от Варна до Прага и Франкфурт, което още повече разширява възможностите за лятни пътувания от Северното Черноморие.

Сподели:
Вместо плажове и море – на село и край Дунава: наша съседка с туристически бум

Вместо плажове и море – на село и край Дунава: наша съседка с туристически бум

Става дума за Сърбия, която все по-уверено затвърждава позициите си на международния туристически пазар

Пламен Абровски: Нашето вино е във визитната картичка на България

Пламен Абровски: Нашето вино е във визитната картичка на България

Министърът на земеделието и храните акцентира върху необходимостта българското вино и българската храна да бъдат представяни заедно като част от цялостното туристическо преживяване

ЮНЕСКО се отказа от скорошно включване на Охрид в списъка си

ЮНЕСКО се отказа от скорошно включване на Охрид в списъка си

Вместо това на Северна Македония са дадени 5 години, за да изпълни препоръките за подобряване и защита на своето природно и културно наследство

Коментари (0)