28 Юни, 2026

България и Италия подписват споразумението за база на НАТО в Кабиле

Посланик Апичела поднови поканата към Запрянов за участие в събитието, представящо индустриалните постижения на Италия в отбранителния сектор, което ще се проведе в София на 23 и 24 септември


Посланикът на Италия в София Н.Пр. Марчело Апичела се срещна с министъра на отбраната Атанас Запрянов, за да обсъдят настоящата геостратегическа рамка и отличното двустранно сътрудничество сферата на отбраната, което се очаква да се задълбочи, в контекста на традиционното стратегическо партньорство между Италия и България.

Посланикът и министърът разгледаха отличните двустранни отношения и многобройните синергии, които характеризират позициите на двете правителства по ключови теми, като подчертаха важния принос за отбраната на източния фланг на Алианса на Многонационалната бойна група на НАТО в Ново село, ръководена от Италия от есента на 2022 г.

В този контекст, информира италианското посолство у нас, двамата изразиха голямо удовлетворение от интензивните тренировъчни дейности, проведени от италианския и българския контингент в Ново село, като подчертаха значението на двустранното споразумение за изграждането и управлението на бъдещата база на НАТО в Кабиле, което ще бъде подписано скоро, като свидетелство за постоянния ангажимент на италианското правителство към сигурността и стабилността на Балканите и Черноморския регион.

Посланик Апичела поднови поканата към Запрянов за участие в събитието, представящо индустриалните постижения на Италия в отбранителния сектор, което ще се проведе в София на 23 и 24 септември и в което ще се включат представители на Leonardo, Iveco Defence Vehicles, Fincantieri, Telsy, Wass и Benelli Armi. | БГНЕС

Сподели:
"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент

"Възраждане": Отиваме самостоятелно на изборите за президент

Ако кандидатът ни е достатъчно силен и разпознаваем, той може да събере много сериозна подкрепа, особено на фона на очевидно сгромолясващото се пред нас управление на Радев, заяви Костадин Костадинов

Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен

Борисов за управляващите: Стига с тези оправдания, че някой друг е виновен

В правителството продължават да се държат като президентска институция...Копринков подрежда структурите на партията, не го подценявайте

Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?

Николай Нанков: Не си ли говорят в кабинета "Радев"?

Народният представител на ГЕРБ намеква, че регионалният министър Шишков подвежда премиера, изричайки поток от неистини по повод обществени поръчки, подписани лично от него

Коментари (0)