7 Март, 2026

България на четвърто място по медали на Световната купа по кикбокс в Италия

България на четвърто място по медали на Световната купа по кикбокс в Италия

Възпитаникът на СК „Нефтохимик“-Бургас Антон Марков позира с купата в ръка сред близки роднини и треньора си Тодор Петков, снимка: Флагман

Бургаският клуб донесе единствената Световна купа на ринг за България в лицето на младата българска надежда Антон Марков, както и 1 сребърен медал от общо двамата регистрирани състезатели

Първата Световна купа по кикбокс за 2025 година се проведе в Йезоло, Италия с участието на 46 държави и рекордните 3540 заявки.

България бе представена от 99 състезатели в различните отбори, които спечелиха общо 17 златни, 14 сребърни и 13 бронзови медала.

Кикбоксьорите ни се наредиха на четвърта позиция в класирането по медали след първото място на Великобритания, домакините от Италия и Унгария. 

С най-много златни отличия се прибират от софийския спортен клуб "МАСАРУ" - 8 златни, 6 сребърни 3 бронзови медала от общо 40 състезатели в леките стилове на татами.

Спортен клуб "СТАР ТИЙМ" взеха участие с 32 кикбоксьори и успя да спечели 3 златни, 5 сребърни и 5 бронзови медала.

Варненският клуб "БОИЛ" спечели актив от 3 златни 1 сребърен и 2 бронзови медала, а след тях по взети отличия се нареди изненадата в българския кикбокс СК "НЕФТОХИМИК".

Бургаският клуб донесе единствената Световна купа на ринг за България в лицето на младата българска надежда Антон Марков, както и 1 сребърен медал от общо двамата регистрирани състезатели.

СК "УМАИ РАДУЛОВ" гр. София участва с 12 състезатели и взе 1 златен и 2 бронзови медала. СК "РЕСПЕКТ" също си тръгна със златен медал, а СК "ИНТЕР" грабна среброто в лайт контакт. 

Тези медали бяха напълно достатъчни страната ни да се класира на четвъртото място в общото класиране в конкуренцията от 46 държави-участнички. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Операцията на Малена Замфирова е отложена за понеделник

Операцията на Малена Замфирова е отложена за понеделник

Вчера обаче състоянието й рязко се е влошило и лекарите са преценили, че интервенцията трябва да бъде отложена

Чешката полиция: Скиорът, който удари Малена Замфирова, не е бил пиян

Чешката полиция: Скиорът, който удари Малена Замфирова, не е бил пиян

Според първоначална информация се смяташе, че мъжът се е спуснал неконтролируемо надолу по пистата в нетрезво състояние

Състоянието на Малена Замфирова е тежко, чешката полиция започна разследване

Състоянието на Малена Замфирова е тежко, чешката полиция започна разследване

Лошите вести са, че след инцидента тя е получила сериозни травми, включително удар в областта на гърба, като лекарите имат съмнения за увреждания на гръбначния стълб