Александър Николов отново застана над всички от родните национали с 24 точки. По 13 добавиха Мартин Атанасов и Венислав Антов, с 10 завърши капитанът Алекс Грозданов.
България постигна изключителен успех над Полша с 3:2 (17:25, 25:22, 25:23, 27:29, 15:11) по време на среща от волейболната Лига на нациите. Нашите изковаха първа победа над водача в световната ранглиста от 8 години насам.
Пред пълните трибуни в Гданск "Дружина Полска" потегли уверено и спечели откриващия гейм с 25:17. Възпитаниците на Джанлоренцо Бленджини обаче не проявиха смущение в играта си и стигнаха до пълен обрат след геймове на 22 и 23.
България беше близо до това да закрие мача в своя полза в четвъртия гейм, но пропусна няколко мачбола и беше наказана след 29:27 за поляците, съобщи Dnes.
В тайбрека "лъвовете" запазиха хладнокръвие и след въздействаща игра в атака и на блокада стигнаха до знаменит успех - първи над съперника в този формат и първи от 2017-а насам.
Александър Николов отново застана над всички от родните национали с 24 точки. По 13 добавиха Мартин Атанасов и Венислав Антов, с 10 завърши капитанът Алекс Грозданов.
За Полша много силен мач изигра Матеуш Пореба с 15 точки. Бартош Беднош се отчете с 12, а Бартоломей Боладж и Вилфредо Леон приключиха съответно с по 11 и 10 пункта.
С двата спечелени гейма днес поляците си осигуриха участие във Финалната осмица в Китай, докато страната ни запазва шансове за класиране.
Нашите са на осма позиция, а първите 7 отиват в Нинбо, тъй като домакините са далеч извън челните осем места.
Още от България
Националите донесоха на България пълен комплект медали от Virtus European Summer Games
Александър Аксенов със златния медал отново затвърди репутацията си, че е един от най-силните спринтьори в шампионата
Весела Лечева, шампиони и ръководители се срещнаха с Владимир Кличко
„Впечатлена съм от разговора с Владимир Кличко, защото той е един от най-добрите примери как спортист може да е посланик на олимпийските ценности и да бъде модел за подражание", каза председателят на БОК
Левски се прекланя пред непрежалимите Гунди и Котков на 55-годишнината от смъртта им
Гунди и Котков ще останат нашите пътеводни светлини, нашите ангели, за които се сещаме всеки път, когато стадионът се взриви след победен гол, пишат от ПФК "Левски"