17 Март, 2026

България е получила офертата за вторите 8 самолета Ф-16

България е получила офертата за вторите 8 самолета Ф-16

България е получила офертата за вторите 8 самолета Ф-16 от Локхийд Мартин. Това каза министърът на отбраната в оставка Драгомир Заков.

Срокът за отговор на офертата е началото на ноември, допълни той пред БНР.

 "Това е предложение за договор, на практика, който трябва да се придвижи към НС. Има срокове, които са доста кратки, така че ще зависи до голяма степен от парламента - дали ще работи или не. Предполагам, че до началото на ноември, нямам точната дата но някъде в този диапазон трябва сме говорили. При невъзможност, ще търсим удължаване.

Офертата е съпоставима с първата като стойност, с много по-голям пакет способности вече, тъй като вече имаме история в работата с американската страна и ползваме доста по-олекотени условия. Имаме и право да плащаме на на части. Самата схема тепърва ще се уточнява".

Сподели:

Коментари (0)

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

 Финансовата комисия прие на второ четене удължителния закон за бюджета

Приемането му ще позволи на страната да работи в продължение на три месеца след 31 март.

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решено: Явор Божанков не влезе в листите на ПП-ДБ

Решението е взето след категоричния отказ на ПП Божанков да участва в предстоящите парламентарни избори

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Агенцията по храните с масови проверки по южната ни граница заради шап в Кипър

Шапът е най-силно заразното вирусно заболяване по домашните и диви чифтокопитни животни и от него боледуват говеда, биволи, овце, кози, домашни и диви свине, елени, сърни и др.