20 Февруари, 2026

България избира 51-ия си парламент

България избира 51-ия си парламент

Снимка: БГНЕС

Гласува се в 12 879 секции

Започна изборният ден, който ще определи състава на  51-ото Народно събрание на България.

Гласува се в  12 879 секции, включително с подвижни урни за хора с увреждания, в болнични заведения, домове за възрастни, в арестите и затворите.

Можем да упражним правото си на глас до до 20.00 часа. Ако към този час пред изборните помещения има още чакащи избиратели, те ще могат да гласуват, но не по-късно от 21.00 часа.

В чужбина са сформирани 719 секции в 57 държави.

Но днешния вот за 240-местния ни парламент се състезават 4855 кандидати - от 19 партии и 9 коалиции, както и един независим.

Право на глас у нас имат 6,601 милиона души.

Политическата агитация и оповестяването на данни от социологически агенции са забранени до 20.00 часа тази вечер.

Сподели:

Коментари (0)

Енергийният министър поиска от КЕВР ясен срок за проверка на високите сметки за ток

Енергийният министър поиска от КЕВР ясен срок за проверка на високите сметки за ток

Трайчо Трайков призова Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР) да предостави пълна информация и конкретен график за приключване на проверките по жалбите за високите сметки

Затварят летище „Васил Левски“ за ремонт

Затварят летище „Васил Левски“ за ремонт

По време на затварянето няма планирани полети и то не е свързано по никакъв начин с присъствието на американските самолети у нас

Проф. Михаил Константинов: Честните избори не са отговорност на отделен министър

Проф. Михаил Константинов: Честните избори не са отговорност на отделен министър

Във връзка с напусналия поста Стоил Цицелков, професорът каза, че ДАНС е трябвало да извърши предварителна проверка на всички висши назначения