16 Март, 2026

Предоставяме 361 830 лева хуманитарна помощ за Украйна и бежанците

Предоставяме 361 830 лева хуманитарна помощ за Украйна и бежанците

Финансирането е от бюджета на Министерството на външните работи

България ще предостави хуманитарна помощ за хората на Украйна и украинските бежанци в съседните страни, реши правителството на днешното си заседание. Финансирането ще бъде осигурено от средства по бюджета на Министерството на външните работи, предназначени за развитие и хуманитарна помощ, съобщиха от правителствената пресслужба.

Хуманитарната помощ, в размер на 361 830 лева, ще бъде разпределена към Службата на ООН за координиране на хуманитарните дейности (ОСНА) (97 792 лева), Международния комитет на Червения кръст (МКЧК) (97 792 лева), Върховния комисариат на ООН за бежанците (ВКБООН) (78 233 лева), Детския фонд на ООН (УНИЦЕФ) (29 338 лева) и Централен фонд на ООН за реакция при извънредни ситуации за посрещане на хуманитарните потребности в Украйна (58 675 лева).

България продължава да бъде част от усилията на ЕС и международната общност за решаване на конфликта в Украйна и за облекчаване на страданията и подпомагане на гражданското население в страната и украинските бежанци в съседните страни. /БГНЕС

Сподели:

Коментари (0)

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Нейнски: Към България не е отправяна покана да се включи в охраната на Ормузкия проток

Тя съобщи, че ще посети Украйна в последния ден на месеца

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Димитър Гърдев: Иран има уран, обогатен до 60% - за мирни цели не е нужен

Военната операция на САЩ и Израел не е неочаквана след ударите през миналата година

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

ЕС ще натиска Унгария да одобри заема за Украйна

“Това е прилагане на решенията, които вече са взети на лидерско равнище и Унгария даде съгласието си за тях“, подчерта Калас