14 Август, 2026

Българка загина при трудова злополука в Испания

Българка загина при трудова злополука в Испания

Жената е паднала жестоко на главата си в опит да се предпази от бетонобъркачка

При трудова злополука е загинала 56-годишна Райна Дагъчева от дупнишкото село Бистрица. Тя и семейството й живеят и работят от близо 20 г. в Испания. При нея и съпруга й са двете им деца и внуците, съобщава struma.bg 

Злощастният инцидент се е случил преди два дни, но вестта за смъртта й се разнесе вчера в селото. Семейството на Дагъчева ще я кремира и урната с тленните й останки ще бъде погребана в гробищата на Бистрица. Около 10 000 евро щяло да струва тялото й да бъде транспортирано със самолет до България, което е непосилно за близките й. Дагъчева е паднала жестоко на главата си в опит да се предпази от бетонобъркачка, на която работела в момента. Травмата била тежка и в болницата лекарите не успели да я спасят. Преди трагичния инцидент тя споделила, че ще поработят още някоя и друга година със съпруга й и ще се върнат в Бистрица да заживеят спокойно. 

Райна Дагъчева е една от първите жени в селото, които се захващат с бизнес в зората на демокрацията. Отвори сладкарница в селото, като сама приготвяше вкусните торти и пасти. След като затвори сладкарницата, заедно със сина си отвори сергия за зеленчуци на кооперативния пазар в Дупница. Като разбра, че не може да изкара кой знае какви пари от това начинание, тя, съпругът й и синът й заминаха в Испания и там се установиха да живеят и работят, пише още изданието.
Сподели:
Молдова спасява Украйна: Обеща да превози 600 000 т. селскостопанска продукция

Молдова спасява Украйна: Обеща да превози 600 000 т. селскостопанска продукция

Страната предлага железопътен "спасителен пояс" за украинския износ на храни, тъй като Русия задушава търговията с Черно море

Фериботът в Оряхово е в криза заради ниските води на Дунава, служителите зоват за помощ

Фериботът в Оряхово е в криза заради ниските води на Дунава, служителите зоват за помощ

През последните четири години дружеството периодично е търпяло загуби заради засушаването. Досега обаче не се е стигало до толкова продължително прекъсване в неговата работа.

 Какво ще зърнем от България -  Европа потъва в пълно слънчево затъмнение на 12 август

Какво ще зърнем от България - Европа потъва в пълно слънчево затъмнение на 12 август

Космическият танц ще докосне родното небе за едва десетина минути, а геометрията на затъмнението оставя много тесен времеви прозорец за наблюдение непосредствено преди самия залез.

Коментари (0)