25 Декември, 2025

Българомразецът Фарадж: Не приемайте думите на Тръмп "абсолютно буквално"

Българомразецът Фарадж: Не приемайте думите на Тръмп "абсолютно буквално"

снимка: БГНЕС

Лидерът на "реформаторите" във Великобритания обаче се солидаризира с американския президент, че в Украйна трябва да има график за провеждането на изборите, макар да не смята Зеленски за "диктатор"

Лидерът на “Реформирай Обединеното кралство” Найджъл Фарадж, верен съюзник на Тръмп, заяви, че украинският президент Володимир Зеленски не е диктатор, след като беше обявен за такъв от президента на САЩ Доналд Тръмп, но смята за редно в Украйна да има избори.

По неговите думи хората не трябва да приемат всичко, казано от президента на САЩ, "абсолютно буквално".

„Зеленски не е диктатор. Но е правилно и уместно украинците да имат график за избори“, каза Фарадж пред GB News, като посочи като възможно това да се случи преди да бъде сложен край на конфликта.

Лидерите на партии в Обединеното кралство изразиха пълно несъгласие с казаното от Тръмп за Зеленски, затова отправиха критики към Фарадж. Според тях освен, че реакцията му е твърде закъсняла, те се подразниха от опита на "реформатора" да обяснява казаното от Тръмп вместо да го осъди. Лидерът на либералдемократите Ед Дейви заяви, че „Фарадж звучи като говорител на Тръмп и със сигурност не говори от името на Великобритания“.

Фарадж явно не остана безразличен към критиките на британските политици, но побърза да се оправдае, че когато Тръмп е говорил по повод на Зеленски и Украйна, е бил в самолета на път за Вашингтон за участие в конференция на консервативни политици.

 

Сподели:

Коментари (0)

Унижение за Путин на Коледа: Украйна e поела пълен контрол над Купянск

Унижение за Путин на Коледа: Украйна e поела пълен контрол над Купянск

Твърденията на руския диктатор, че Купянск вече е руски, бяха опровергани от самия Володимир Зеленски, който пък сподели, че се надява Путин да е умрял...

Взривове в Москва и старият рефлекс на Кремъл: виновни са британските служби

Взривове в Москва и старият рефлекс на Кремъл: виновни са британските служби

След взривовете в Русия кремълската пропагандна машина отново активира познатия наратив за „чуждия заговор“, в който Лондон и Киев се превръщат в универсално обяснение за вътрешната несигурност.

Секретна стенограма разкрива, че още преди 20 години Путин е имал апетити към Украйна

Секретна стенограма разкрива, че още преди 20 години Путин е имал апетити към Украйна

Националните архиви на САЩ са публикували секретен документ - разговор между диктатора Владимир Путин до 43-ия президент на Америка Джордж У. Буш, от който стават ясни имперските амбиции на Кремъл