Хубавата Елена, чиято красота запали троянската война и промени съдбата на цивилизации, несъмнено е гореща тема и днес, когато войните се водят само за власт и пари
Под псевдонима Орфеус Грей се крие български автор, който проникна успешно на американския и британския книжен пазар чрез Amazon с уникална поредица за деца и възрастни, посветена на древногръцката митология, научи faktor.bg.
Той не пропуска да подчертава тракийския произход на някои герои и богове – наследство, което ни свързва пряко с магията на древността. Прави го най-вече в първата част и в предстоящата трета. А това е откровение за американци, канадци, британци, австралийци, японци, които вече притежават книгата.
Beautiful Helen of Troy – втората книга от поредицата, вече е факт, като при своето представяне електронната книга се класира на първо място в три категории на Amazon. Има също издания с мека и твърда корица.
Хубавата Елена, чиято красота запали троянската война и промени съдбата на цивилизации, несъмнено е гореща тема и днес, когато войните се водят само за власт и пари.
Чрез спиращи дъха илюстрации и вълнуващо повествование, децата (и възрастните!) се потопят в света на древна Спарта и троя, където богове и герои преплитат съдбите си в епична драма.
В момента електронната версия е на специална цена 1.99 долара, а ние, от родината на автора, имаме уникалната възможност да помогнем книгата да запази висока си позиция в класациите на amazon, като я свалим.
#книги, #деца# английски #митология,
Още от Арт Фактор
Сто години по-късно: Мечтата на Гауди докосна небето - кръст възсия над „Саграда Фамилия“
Събитието съвпадна със стогодишнината от смъртта на великия архитект Антони Гауди – човека, посветил последните години от живота си на своя най-величествен проект
Христо Мутафчиев изригна срещу шефката на НДК: „Абе, моме проста! Кой ти даде поста?“
Настоявам за дисциплинарното отстраняване на всички и възстановяване на всяка стотинка, източена от институцията чрез заплати, обществени поръчки, наеми, далавери, схеми…
Директорът на "Евровизия": Много се вълнуваме, че конкурсът идва в страна, в която стъпва за първи път
На Мартин Грийн много му харесва обстоятелството, че четири български града искат да бъдат домакини на европейския песенен конкурс