5 Декември, 2025

Българският герой Владислав Младенов загина, защитавайки Украйна от руските агресори

Българският герой Владислав Младенов загина, защитавайки Украйна от руските агресори

Владислав Младенов, снимка: Фейсбук - Memorial/Меморіал - International Volunteers for Ukraine

50-годишният българин е заминал за Украйна през януари тази година, воювал е в състава на Чуждестранния легион

Българинът Владислав Младенов, който отиде като доброволец на фронта в Украйна, е загинал.

Новината беше съобщена от Мемориала на доброволците за Украйна. 

„Нашият обичан български брат Владислав Цветанов Младенов, който служи в Украйна като доброволец, загина на бойното поле. 
Чест, слава и благодарност на нашия брат.“ – се казва в съобщение, публикувано в профила на организацията във Фейсбук.

„Моля, помогнете ни да го почетем, да не бъде забравен“, призовават от Мемориала.

50-годишният Владислав Младенов е заминал за Украйна в средата на януари тази година. Воювал е в състава на Чуждестранния легион. Точната дата на смъртта му не е известна, на вероятно е загинал около 25 юни.

Владислав Младенов е роден е в Дупница. Бил е на сержантска длъжност в Българската армия. Служил е в 61-а Стрямска механизирана бригада.

Сподели:

Коментари (2)

  • 11:44, 29 Юни, 2025

    Слава на Украйна, слава на героя!!!

    Отговор
  • 07:36, 29 Юни, 2025

    ЧЕСТ И СЛАВА НА ГЕРОЯ!СЛАВА,СЛАВА,СЛАВА!

    Отговор
Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

Швеция спира помощите си за 5 страни, пренасочва ги към Украйна

"Украйна е най-важният външнополитически и хуманитарен приоритет на Швеция и затова правителството ще увеличи помощта."

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

САЩ заплашиха ЕС да се оттеглят от отбранителните програми на НАТО, поставиха условия

Представител на алианса заяви, че европейските съюзници вече започват да поемат по-голяма отговорност за сигурността на континента, но не коментира срока до 2027 година.

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

ЕС глобява със 120 млн. евро платформата Х

Това се случи, независимо че вицепрезидентът на САЩ Джей Ди Ванс отправи строго предупреждение за „атаките“ срещу американски фирми чрез „цензура“, още преди санкцията да бъде обявена публично