6 Декември, 2025

Български гражданин е арестуван в Турция за пропаганда на ДАЕШ

Български гражданин е арестуван в Турция за пропаганда на ДАЕШ

Изписвал пропагандни надписи по входните врати на къщи и магазини

Български гражданин е бил задържан в Одрин за пропаганда на терористичната организация ДАЕШ (Ислямска държава), съобщи БНР с позоваване на Анадолската aгенция. 

Х.П.М е изписвал на арабски и фарси пропагандни надписи по входните врати на частни къщи и магазини в Одрин., в които се отличавали имената на радикалните организации Талибан, Хамас и Ислямски джихад.   

С решение на съда в Одрин българинът е бил задържан за „пропаганда на терористичната организация ДАЕШ“ при влизане в страната през граничния пункт Капитан Андреево-Капъкуле. 

В багажа му са били открити пропагандни брошури на арабски и български. 

Сподели:

Коментари (0)

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

Разсекретяват разследванията срещу Джефри Епстийн от 2005 и 2007 г.

В разпореждането съдия Смит отбелязва, че „по-късно приетият и специфичен език на закона има предимство пред забраната за разкриване“

САЩ и Украйна  ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

САЩ и Украйна ще преговарят пак, дипломатическият процес се води предимно зад кулисите

„Очаква се още една среща днес“, заяви Олександър Бевз, съветник в офиса на украинския президент Володимир Зеленски, пред АФП след дни на интензивна дипломация по плана.

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Съратник: Тръмп е разочарован от ирационалното поведение на Путин

Според Найджъл Фарадж президентът на САЩ прави всичко възможно, за да осигури справедливо мирно споразумение за Украйна, и го дразни подходът на Владимир Путин.