Операцията е проведена съвместно от испанските власти и европейската гранична агенция Фронтекс
Двама български моряци са или задържани край испанския град Алмерия на кораба „Лейди Бос”, на около 60 км от крайбрежието. Плавателният съд бил взет на абордаж, а целият 13-членен екипаж на кораба, който плавал под флага на Коморските острови, е задържан, предаде БНР.
Операцията е проведена съвместно от испанските власти и европейската гранична агенция Фронтекс.
Акцията стартирала преди седмица, когато корабът бил забелязан от въздуха край Северна Африка на място, където обикновено се товарят наркотици.
18-те тона хашиш или разпределени в 600 бали.
Моряците – украинци и българи, ще бъдат предадени на съд.
Още от Свят
Скопие иска извинение от България за "изтичане на информация" от дипломатическа нота - сезира НАТО
Твърди се, че е заснет оригинален документ, който представлява дипломатическа кореспонденция между институциите на двете държави
Правителството заложи 5,7% дефицит в бюджета за тази година, иска още заеми
Кабинетът иска да тегли още дълг - над вече одобрените 3,8 милиарда евро
Финландия започна изграждането на ледоразбивачи за САЩ в Арктика
Доналд Тръмп и властите в Хелзинки обявиха, че американската брегова охрана ще придобие 11 ледоразбивача - 7 от тях ще бъдат построени в Съединените щати, а 4 във Финландия