Българският ансамбъл в състав Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова спечелиха златен медал в многобоя на Гран При (Марбея, Испания), съобщи Българската федерация по художествена гимнастика. Олимпийските шампионки от Токио получиха за изпълнението си на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки оценка от 47.850, като играха страхотно, а съчетанието им е допълнително усложнено преди Световното първенство в Япония.
В съчетанието си с 5 топки нашите момичета получиха рекордната оценка от 50.650 точки и така със сбор от 98.500 спечелиха шампионската титла в многобоя. Втори е отборът на Беларус със сбор от 94.550 а бронзовите медали спечели отборът на домакините от Испания със сбор от 83.100. Четвърти е ансамбълът на САЩ със сбор 75.050 точки.
Днес в 14:00 часа започват финалите на уредите на сингъл, където България е представена от Татяна Воложанина и Боряна Калейн, която вчера спечели титлата в многобоя. /БГНЕС
Фактор
В съчетанието си с 5 топки нашите момичета получиха рекордната оценка от 50.650 точки и така със сбор от 98.500 спечелиха шампионската титла в многобоя. Втори е отборът на Беларус със сбор от 94.550 а бронзовите медали спечели отборът на домакините от Испания със сбор от 83.100. Четвърти е ансамбълът на САЩ със сбор 75.050 точки.
Днес в 14:00 часа започват финалите на уредите на сингъл, където България е представена от Татяна Воложанина и Боряна Калейн, която вчера спечели титлата в многобоя. /БГНЕС
Още от Светът
Феноменален Никола Цолов! Четвърта победа във Формула 2 и броени точки от върха
В борбата за позиция между Цолов и Мини пострада предното крило на българина, което не му попречи да продължи участието си в надпреварата
След драматичен двубой България победи Канада в Лигата на нациите
Волейболистите на селекционера Джанлоренцо Бленджини показаха характер и се наложиха с 3:2 (25:27, 25:22, 21:25, 25:19, 15:11) в третата си среща от турнира в Група 6, играна в зала „Арена Стожице“ в Любляна, Словения
Лора Христова грабна златото от "Старта на звездите" в Италия
Българската състезателка по биатлон направи перфектно участие, след като още в квалификациите загатна, че е във супер форма, макар и през лятото