5 Февруари, 2026

Българските моряци сами са се евакуирали от кораба "Царевна"

Българските моряци сами са се евакуирали от кораба "Царевна"

Това разкриват през БНР съпруги на двама от българите, останали блокирани в пристанището на Мариупол

Българските моряци са се евакуирали сами, без участие на българските власти. Това заявиха пред БНР Севдалина Стоянова и Катерина Димова, съпруги на двама от моряците на кораба "Царевна".

По думите им няколко члена на екипажа на собствена глава са слезли от кораба и са казали, че са искали да бъдат евакуирани. Войници от армията на ДНР са съдействали за евакуацията, като са попитали българските моряци какво са чакали до сега.

Войниците от ДНР са дали хранителни продукти на нашите моряци и са ги снимали, за да могат да покажат на близките си, че са добре. След това българите са били настанени в хотел.

По думите на двете съпруги в момента моряците чакат инструкции от МВнР. Моряците ни са постоянно с охрана - първо войници от ДНР, после полицаи.
Сподели:

Коментари (0)

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

Премиерът: ОИСР е следващата голяма икономическа и политическа задача на обществото ни

По думите му предпоставките за конкурентоспособността на страната се коренят в по-доброто образование, по-добрата инвестиционна среда, по-добрият пазар на труда,

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

Атанас Зафиров: Искането за смяната ми тръгна от моите другари, които бяха за участието ни в управлението

о Тежестта на партията се мери на избори." Ако БСП си спечели изборите, след това въпросът с кого и как остава открит", разясни той

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е  регистрирана "фаталната" НПО

Младен Маринов: Защо ли РУ в Годеч е закрито от Бойко Рашков в същия период, в който е регистрирана "фаталната" НПО

Той подчерта, че има множество въпроси, на които първо трябва да бъдат дадени отговори, преди да се правят политически внушения