Закон и ред
Николай и Евгения Баневи осъдиха Агенцията за приватизация и НС за близо 24 милиона лева
Според тях, върху земи на приватизирано от тях дружество неправомерно е била учредена ипотека
Николай и Евгения Баневи осъдиха бившата Агенция за приватизация и Народното събрание за близо 24 млн. лв., предаде Нова ТВ.
Делото, което водиха, е по Закона за отговорността на държавата и е за имуществени щети, които са претърпели.
Според Баневи, върху земи на приватизирано от тях дружество неправомерно е била учредена ипотека.
Заради спорове с Агенцията по приватизация по изпълнение на договора за раздържавяване се стига до публична продажба на въпросните земи.
Според съда сделката е извършена на по-ниска от реалната стойност, с което са нанесени щети на Баневи.
Още от Закон и ред
Варненската прокуратура: Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая "Баба Алино"
Прокурори от София ще помагат в разследването на казуса
Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България
Очакванията Мавродиев да разкрие нещо сензационно нямат основание - „просто човекът иска да си защити правата”
Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки
По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление