23 Юни, 2026

Николай и Евгения Баневи осъдиха Агенцията за приватизация и НС за близо 24 милиона лева

Снимка: БГНЕС

Според тях, върху земи на приватизирано от тях дружество неправомерно е била учредена ипотека

Николай и Евгения Баневи осъдиха бившата Агенция за приватизация и Народното събрание за близо 24 млн. лв., предаде Нова ТВ.
Делото, което водиха, е по Закона за отговорността на държавата и е за имуществени щети, които са претърпели.

Според Баневи, върху земи на приватизирано от тях дружество неправомерно е била учредена ипотека.
Заради спорове с Агенцията по приватизация по изпълнение на договора за раздържавяване се стига до публична продажба на въпросните земи.

Според съда сделката е извършена на по-ниска от реалната стойност, с което са нанесени щети на Баневи.

Сподели:
Варненската прокуратура: Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая "Баба Алино"

Варненската прокуратура: Няма достатъчно доказателства за повдигане на обвинения по случая "Баба Алино"

Прокурори от София ще помагат в разследването на казуса

Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България

Стоян Мавродиев е поискал от сръбската страна да бъде екстрадиран в България

Очакванията Мавродиев да разкрие нещо сензационно нямат основание - „просто човекът иска да си защити правата”

Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки

Прокуратурата се самосезира по случая с фалшивите гръцки книжки

По случая е образувано досъдебно производство за документно престъпление

Коментари (0)