15 Януари, 2026

Банско излиза на контрапротест срещу протест на "зелени активисти" в София

Банско излиза на контрапротест срещу протест на "зелени активисти" в София

снимка: Дарикнюз.бг

Банскалии се обявяват против зелената мафия, която спира развитието на планинския град като световна ски-дестинация

Кметът на Банско Георги Икономов излезе днес със специален призив в социалната мрежа, в който приканва съгражданите си да блокират пътя за Гърция на 4 януари в знак на несъгласие с протест, който свикват екологични НПО-та на жълтите павета в София.

"Скъпи съграждани, уважаеми жители на региона, приятели! Псевдоеколозите продължават да тиражират лъжи и свикват протестно шествие на 4 януари в София срещу решението на Правителството за промяна на Плана за управление на Национален парк "Пирин".

Нека не стоим безучастни и да им отговорим както се полага! Призовавам ви да се се съберем отново при Симитли на 4 януари и да изразим нашият протест срещу Зелената мафия. Нека подкрепим Правителството и неговото решение, с което се дава зелена светлина за развитието на Банско като световна ски-дестинация и курорт от европейска величина,и дава старт за развитието на зимния туризъм в цяла България.
Очаквам ви на 4 януари тази година в 18 часа на разклона при Симитли!", написа Икономов. 

Преди решението на кабинета от 28 декември Банско отново излезе на протест. 

В София на жълтите павета пък се канят да протестират "зелени активисти", които и преди Нова година блокираха Орлов мост.
Сподели:

Коментари (0)

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

АПС благодари на Радев и не отрече възможност за изпълнение на 3-ия мандат

В кулоарите на парламента пред медиите Садъков заяви, че приемат решението като положителна оценка на усилията на АПС в рамките на 51-ото Народно събрание за отстояване на принципите на демокрацията и държавността

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Румен Христов посочи, защо ПП-ДБ толкова "яростно" искат 100% машинен вот

Лидерът на СДС смята, че ако не се яви нов политически играч на терена, ГЕРБ-СДС ще бъдат отново първи

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Информационно обслужване опроверга дезинформация на Костадин Костадинов-Копейкин

Позиция на Информационно обслужване във връзка с изявления на председателя на ПП „Възраждане“