Жерар Пике донесе победата за своя отбор
"Барселона" победи "Реал" Мадрид с 3-2 в бляскав мач, част от турнира International Champions Cup, игран в Маями, САЩ. Пред 66 хиляди зрители на Hard Rock Стейдиъм двата отбора изнесоха страхотно шоу с множество голове и положения и пред двете врати.
"Реал" бе без Кристиано Роналдо, но почти всички останали звезди на столичани бяха на терена от самото начало. В същото време "Барса" излезе в целия си блясък, включително и със спрягания за сигурно ново попълнение на ПСЖ Неймар.
Още в началните секунди Неймар се хвана за лявото ходило и изглеждаше, че може да предизвика смяна, която щеше да озадачи мнозина, но в крайна сметка продължи всеотдайно играта. Меси откри резултата за "Барселона" още в третата минута, след като развинти защитата на "Реал". След още толкова време каталунците вкараха и втори гол. Мощен шут на Иван Ракитич разтърси мрежата зад Кейлор Навас.
Опасностите пред вратата на "Реал" продължаваха, но "синьо-червените" високомерно пропускаха. Така се стигна до 14-та минута, когато с прецизен изстрел Матео Ковачич върна един гол за столичани. В 36-та минута Марко Асенсио започна и завърши по перфектния начин контраатака на "Реал" и на почивката двата отбора се оттеглиха при равенство 2-2.
До края не липсваха още шансове и за двата отбора, но качеството на играта обяснимо падна след множеството смени, извършени и от двамата треньори. С този резултат "Барселона" продължава безупречния си ход в контролите с 3-та поредна победа, докато "Реал" все още не може да спечели, след като загуби с дузпи от "Манчестър Юнайтер" и отстъпи с 1-4 на "Манчестър Сити".
Още от Светът
Николай Цолов отпадна от Формула 2 след сблъсък на пистата „Хунгароринг“
Инцидентът се оказа в полза на основния съперник на Цолов за титлата – Габриеле Мини, който се възползва от ситуацията и спечели състезанието
Лео Меси е номер 1 на Мондиала, заяви Федерацията по статистика
Индексът на IFFHS отдава особена тежест на представянето в елиминационната фаза. Според тях, истинската мярка за величието на един играч на световно първенство е способността му да блести, когато всеки мач е на живот и смърт.
Над 23 млн. подписа събра петиция за изгонването на Аржентина от Мондиал
Инициативата се е доближила до световен рекорд на „Гинес“ - през 1997 година призивът за опрощаване на дълговете на най-бедните държави в света е бил подкрепен от 24 319 181 души