26 Декември, 2025

Бащата на Борис Джонсън наруши правителствените съвети и влезе в Гърция през България

Бащата на Борис Джонсън наруши правителствените съвети и влезе в Гърция през България

Стенли Джонсън в Гърция

Бащата на министър-председателя на Великобритания е пътувал до Гърция през България, като по този начин е нарушил правителствените съвети по повод пътуванията заради пандемията.

Стенли Джонсън е летял въпреки указанията на външното министерство, че британците не трябва да пътуват в чужбина, освен ако не е наложително, пише "Дейли Мейл".

79-годишният мъж е пристигнал снощи в Атина, за да посети планинската си вила. Той се похвали с пътуването си в две публикации в Инстаграм, показващи, че самолетът му лети над Атина.

Бившият евродепутат от торите е прелетял през българската столица София, защото гръцкото правителство забрани директните полети от Обединеното кралство до средата на юли.

Говорейки от балкона на своята вила в Северна Гърция снощи, Джонсън старши каза: „Аз съм в Пелион по бизнес – да докажа собствеността си с цел отдаване под наем за предстоящия сезон. Трябва да спазвам мерки за дистанциране в имота, защото тук го вземат много насериозно. Гърците се опитват да спрат груповите пристигания от Великобритания, но бяха много щастливи да ме приемат. Всичко, което искаха да знаят е откъде идвам и какво ще правя. Премериха ми температурата и се мих два пъти. Трябва да възстановим въздушните мостове възможно най-скоро. От това, което видях, пристигането на британците няма да представлява опасност за гърците, защото тук са много внимателни."

Вилата с четири спални в Пелион има басейн и тераси с изглед към планината и морето. Плажът е само на пет минути пеш през маслинова горичка.

Пътуването на Джонсън показва, че е възможно да се пътува през трета държава, като се заобиколят правилата, предназначени да спрат разпространението на коронавируса.
Във вторник Гърция обяви, че удължава забраната си за полети в Обединеното кралство до 15 юли. Мерките ще бъдат подложени на непрекъснат преглед, според премиера на страната Кириакос Мицотакис.

Според сегашните правила, Джонсън вероятно ще трябва да остане под карантина в продължение на 14 дни след завръщането си, съобщава БГНЕС.
Сподели:

Коментари (0)

Киев: Франция, Германия, Турция и Великобритания са  готови да изпратят военни контингенти в Украйна

Киев: Франция, Германия, Турция и Великобритания са готови да изпратят военни контингенти в Украйна

Това заяви в интервю съветникът на Офиса на президента на Украйна Михаило Подоляк

Путин бълнува за съвместно управление със САЩ на Запорожката АЕЦ без участието на Украйна

Путин бълнува за съвместно управление със САЩ на Запорожката АЕЦ без участието на Украйна

САЩ уж са изразили заинтересованост към оцентралата като обект за добив на криптовалута

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Удар в сърцето на Русия: Украински дронове парализираха гиганта на 'Газпром' в Оренбург и запалиха Темрюк

Спецчастите 'Алфа' поразиха стратегически обекти на 1500 км от границата, като спряха преработката на милиарди кубични метри газ и прекъснаха енергийната връзка с Казахстан