Инцидентът с 16-годишното момче, което загина от токов удар докато върви на улицата, предизвика шок в обществото. Все още не е установено кой носи отговорност за трагедията.
Софийската градска прокуратура разследва смъртта на момчето. Разпоредени са проверки в Столична община, ЧЕЗ и болница "Свети Иван Рилски". От електроразпределителното дружество заявиха, че не са собственик на шахтата убиец и нямат свои кабели там. От държавното обвинение заявиха, че разследването е в начален етап.
Екип на БНТ се срещна и с родителите на загиналото дете. 16-годишният младеж издъхва в ръцете на баща си.
"Исках да си спася детето, като всеки един баща, но нямах възможност, защото и мен ме хваща токът", сподели почерненият родител.
За трагичния инцидент напомняха днес оставените цветя и предупредителната лента, поставена от общината. Всички павилиони в близост до шахтата бяха затворени.
"Има някакъв оголен кабел, който някой е пипал вътре в шахтата на електроразпределителното дружество. Кабелът води до обект, който е на територията на болницата.", заяви Христо Вълчанов, заместник-кмет на район "Триадица".
След разпоредена проверка от здравния министър, от болница "Свети Иван Рилски" завиха, че не разполагат с каквато и да е конкретна информация и че електрозахранването се извършва от два трафопоста във вътрешния двор.
От прокуратурата установяват на мястото на инцидента открит усукан проводник, представляващ източник на повишена опасност. Търговци в района разказват, че шахтата е била отваряна.
От своя страна от ЧЕЗ заявиха, че дружеството няма свои кабели във въпросната шахта. Мрежата ниско напрежение на компанията преминава от другата страна на булеварда.
В дружеството през 2011 г. е постъпило искане за присъединяване на павилион. Точката на присъединяване е най-близкото възможно място от мрежата на дружеството, където се монтира и електромерът.
Съоръженията след електромера се изграждат от клиента и са негова собственост и ангажимент. Собственикът е декларирал, че инсталацията отговаря на изискванията за безопасност.
Фактор
Софийската градска прокуратура разследва смъртта на момчето. Разпоредени са проверки в Столична община, ЧЕЗ и болница "Свети Иван Рилски". От електроразпределителното дружество заявиха, че не са собственик на шахтата убиец и нямат свои кабели там. От държавното обвинение заявиха, че разследването е в начален етап.
Екип на БНТ се срещна и с родителите на загиналото дете. 16-годишният младеж издъхва в ръцете на баща си.
"Исках да си спася детето, като всеки един баща, но нямах възможност, защото и мен ме хваща токът", сподели почерненият родител.
За трагичния инцидент напомняха днес оставените цветя и предупредителната лента, поставена от общината. Всички павилиони в близост до шахтата бяха затворени.
"Има някакъв оголен кабел, който някой е пипал вътре в шахтата на електроразпределителното дружество. Кабелът води до обект, който е на територията на болницата.", заяви Христо Вълчанов, заместник-кмет на район "Триадица".
След разпоредена проверка от здравния министър, от болница "Свети Иван Рилски" завиха, че не разполагат с каквато и да е конкретна информация и че електрозахранването се извършва от два трафопоста във вътрешния двор.
От прокуратурата установяват на мястото на инцидента открит усукан проводник, представляващ източник на повишена опасност. Търговци в района разказват, че шахтата е била отваряна.
От своя страна от ЧЕЗ заявиха, че дружеството няма свои кабели във въпросната шахта. Мрежата ниско напрежение на компанията преминава от другата страна на булеварда.
В дружеството през 2011 г. е постъпило искане за присъединяване на павилион. Точката на присъединяване е най-близкото възможно място от мрежата на дружеството, където се монтира и електромерът.
Съоръженията след електромера се изграждат от клиента и са негова собственост и ангажимент. Собственикът е декларирал, че инсталацията отговаря на изискванията за безопасност.
Още от Улицата
Проф. Рачев: От днес за 5 дни пускаме големия грил...
Климатологът предупреждава, че бруталната жега от Западна Европа ще атакува и Балканите, времето е само за почивка
Български пробив в световния AI: Докторант от Софийския университет с престижно отличие
Разработката на Иво Петров е важна стъпка към създаването на по-надеждни AI системи за задачи, изискващи сложни разсъждения и висока степен на точност
Добра новина за шофьорите: Край на ремонтите по АМ "Тракия" в област Ямбол и София
Единственият участък от магистрала „Тракия“, на който продължава да се работи, е в област Стара Загора, където се ремонтира платното за София, в отсечка с дължина от 21 км, между 208-и и 229-и км