6 Декември, 2025

Байдън и Тръмп се изправят един срещу друг в телевизионен дебат на 27 юни

Байдън и Тръмп се изправят един срещу друг в телевизионен дебат на 27 юни

Снимка: архив

Силите на двамата кандидати са изравнени

Надпреварата за Белия дом - Джо Байдън и Доналд Тръмп ще се изправят един срещу друг на първия си дебат от тази кампания в ефира на Си Ен Ен, предаде БНТ.

Двамата са приели поканата на телевизията и ще дебатират на 27 юни. Кандидат-президентите ще се срещнат в студиото на Си Ен Ен в Атланта - един от щатите, в които се очаква битката да е особено оспорвана.

Байдън разпространи послание към Тръмп: "Както казахте: навсякъде, по всяко време, на всяко място". От своя страна Тръмп определи действащия президент като най-лошия участник в дебат, с когото се е сблъсквал. Републиканецът допълни и че е съгласен на втори дебат с опонента си от демократическата партия през септември.

Според проучване на Ройтерс/Ипсос, силите на двамата кандидати в момента са изравнени. Популярността на Тръмп е подложена на изпитание, заради наказателното дело, което се води срещу него, а пък Байдън е критикуван заради подкрепата на Вашингтон към Израел.

Сподели:

Коментари (0)

Драги Каров: Мицкоски работи за „Сръбски свят“, ментално е сърбоман

Драги Каров: Мицкоски работи за „Сръбски свят“, ментално е сърбоман

По думите му сърбите са „най-геноцидният народ на Балканите“ и то не само спрямо българите, но и спрямо Косово и Босна. 

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

САЩ одобриха оръжейни сделки с Дания, Италия и Южна Корея

Италия купува ракети въздух-земя с удължен обсег, Дания - интегрирана система за бойно командване.

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Администрацията на Тръмп заговори за "цивилизационно заличаване" на Европа

Новата стратегия за сигурност на САЩ предлага ясно идеологическо съответствие между популисткото движение MAGA на президента на САЩ Доналд Тръмп и националистическите партии в Европа. Подчертава се, че е в интерес на Америка войната на Кремъл да спре, включително за да се възстанови „стратегическата стабилност“ с Русия.